2020. április 10. // Zsolt névnap

A listavezető nyerte a városi rangadót

A Veszprémi KKFT – akárcsak a felek őszi találkozásakor – szombaton, a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának 13. fordulójában is 26-23-as sikert aratott a városi nagy rivális Telekom U21 felett. Fazekas Gergőék így továbbra is őrzik hárompontos előnyüket a tabella első, feljutást jelentő pozíciójában állva.

Szombaton délben a Tüzér utcai DEVM Sportcsarnok két hazai együttest „látott vendégül” a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának 13. fordulójában: a Veszprémi KKFT a Telekom U21 együttesével nézett farkasszemet.

Amíg a Gulyás Péter-Momir Ilics vezette Telekom tizenkét lefújt mérkőzés után hét győzelemmel és egy döntetlennel a tabella hatodik pozíciójából, addig Tombor Csaba csapata tíz diadallal és egy egállal listavezető helyről várta a királynék városának parázs derbijét.

Véleményem szerint a találkozó az utolsó tíz percben fog eldőlni, akkor kell majd ott lennünk fejben igazán!

– nyilatkozta még a rangadót megelőzően portálunknak Éles Benedek, a VKKFT játékosa.

Fazekas Gergő bombája nyitotta meg a találkozót. Azt követően azonban a kapusok teljesítményére helyeződött a hangsúly: mindkét oldalon rendre csak parádéztak a hálóőrök (6. perc: 0-1) Nem sokkal később Hári és Szmetán is beköszönt, de Hornyák révén a Telekom U21 is feljegyezte első találatát (8. perc: 1-4). Ahogyan arra számítani is lehetett, jó iramú, parázs hangulat járta át a szurkolókkal megtelt Tüzér utcai sportcsarnokot.

Motiválta is a közel háromszáz fő a feleket. Úgy tűnt azonban, hogy a listavezető jobban akarja ezt a győzelmet: Kristóf Matyi tizenkilencedikben ejtett találatával már öttel vezetett Éles József klubja (5-11). Egy gól híján fórját pedig sikerült is megőriznie a KKFT-nek a szünetre (félidő: 9-13).

A második játékrész elején azonban fordulni látszott a kocka. Gulyás Péter minden bizonnyal rendet tett a fejekben, rendezte sorait, hiszen a "kis Telekom" tíz perc elteltével le is dolgozta négygólos hátrányát (14-14). Beigazolódni látszottak Éles Benedek meccs előtti gondolatai:

a hajrához érkezve még mindig egált mutatott az eredményjelző: 19-19.

Izzott a levegő, a felek egészen az ötvenkettedikig fej-fej mellett haladtak (21-21).

Ágoston Áron parádés védése után Fazekas és Éles gólváltásával azonban kettővel ellépett a feljutni vágyó alakulat (53. perc: 21-23) A VKKFT pedig nem is engedte már ki markából a győzelmet:

így akárcsak a felek őszi találkozásakor, 26-23-as sikert aratott a Tombor-gárda a városi nagy rivális Telekom U21 felett.

Következő megmérettetését a VKKFT jövő szombaton 13.00 órai kezdéssel a NEKA ellen vívja hazai pályán, míg a "kis Telekom" aznap vendégségbe utazik a Budai Farkasok otthonába.

Férfi kézilabda NB I/B 13. forduló:
Telekom Veszprém U21–Veszprémi KKFT 23-26 (9-13)
Veszprém, DEVM Sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Sándor, Szikszay.
A Telekom U21 góldobói: Hornyák 5, Ilics Z. 5, Melnyicsuk 4, Gombai 3, Dobi 3, Sisa 3. Edzőik: Gulyás Péter és Momir Ilics.
A VKKFT góldobói: Szmetán P. 6, Éles B. 4, Fazekas G. 4,  Bugyáki 3, Hári 2, Tóth 2, Szeitl 1, Szmetán M. 1, Füleki 1, Kristóf 1, Seregi 1. Edzőik: Tombor Csaba és Kovács György.

Utolsó módosítás: 2020. március 9. 13:53
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 16. 2020. március 11. 19:30 Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok Szigetszentmiklós Telekom Veszprém U21 28-26
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 15. 2020. március 8. 19:00 Tata, Güntner Aréna Tata Veszprémi KKFT 29-30
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 15. 2020. március 6. 19:30 Veszprém, DEVM Sportcsarnok Telekom Veszprém U21 Pécs 34-27