Pár hete több nagyobb munkagép jelent meg az Egry úti óvoda környékén. A feltűnésük nem meglepő, ugyanis gőzerővel zajlik az új óvoda építése.
Az elmúlt időszakban szerkesztőségünkbe is több levél érkezett az Egry úti óvoda, valamint a szomszédos Hriszto Botev iskola környékén tapasztalható forgalmi rend változásokkal kapcsolatban. A helyszínen mi is megtapasztaltuk, hogy betonkeverők és több másik munkagép váltja egymást az építkezésen.
Szeptemberben mi is hírt adtunk arról, hogy elkezdődött az Egry úti óvoda teljes újjáépítése, ami azzal jár, hogy a régi, 1975-ben épült elavult épületet teljes egészében lebontják, helyére pedig új, minden szempontból XXI. századi épületet húznak fel.
A projekt várhatóan idén augusztusra befejeződik, hiszen szeptemberben már az új óvoda várja a gyerekeket.