Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

A cél akár az Operaház színpada

2020. március 4. 11:31
Ötödik alkalommal rendezték meg szerdán a Csermák Antal Zeneiskolában a Klasszikus Magánének Versenyt.

A verseny célkitűzése alapvetően kettős: egyrészt lehetőséget szeretne biztosítani az alapfokú művészeti oktatásban, zeneiskolákban, valamint a zeneművészeti szakgimnáziumokban tanuló magánénekes növendékeknek, hogy profi zsűri előtt mutathassák be a tudásukat, másrészt célja a tehetségek felfedezése is. Az elmúlt évben pedig nem kevés akadt belőlük, több versenyző ma már a Zeneakadémia hallgatója, vagy éppen csak egy lépésre van attól, hogy az Operaház színpadán lépjen fel – tudtuk meg Uher Bertalan intézményvezetőtől.

A megmérettetés nívóját jelzi az is, hogy már az első alkalommal több mint 70 fő jelentkezett rá, mivel azonban ennyi fellépőt végighallgatni a zsűrinek is kicsit megterhelő, idén 55 főben korlátozták a jelentkezők számát. A versenyre az ország minden pontjáról, 15 iskolából érkeztek növendékek, Miskolctól kezdve egészen Szombathelyig. Veszprém megyét a Csermák Antal Zeneiskola mellett a tapolcai Járdányi Pál Zeneiskola képviseli.

A versenyzőket szerda délelőtt Hegedűs Barbara, Veszprém alpolgármestere köszöntötte, aki egykor szintén az iskola tanulója volt. „Emiatt mindig nagy öröm számomra, hogy most már képviselőként és alpolgármesterként segíthetem az intézményt, hiszen bő tíz éve még én is részt vettem ezeken a versenyeken, és hosszú ideig voltam az iskola tanulója, 12 évig zongoráztam itt” – mondta, egyben sok sikert kívánva a fiataloknak.

Az ötödik alkalommal megrendezett megmérettetésen a diákok összesen három kategóriában vehettek részt korcsoportjuk szerint, az előírások szerint pedig egy magyar mű mellett egy attól eltérő zenei stílusú, klasszikus zeneművet kellett előadniuk. A jubileumra az első alkalom óta állandó zsűritagnak számító Dobi-Kiss Veronika Artisjus-díjas énekművész, a Magyar Állami Operaház magánénekese és Hegedűs-Gönczy Katalin zongoraművész, korrepetitor mellett egy igazi világsztárt is sikerült megnyerni: Tokody Ilona világhírű, Kossuth-díjas, Kiváló és Érdemes Művészt, Mesterművészt, az Operaház Örökös tagját.

Bertalan Melinda
Domján Attila
további cikkek
Hogyan ünnepelnek a különböző országokban? Hogyan ünnepelnek a különböző országokban? A karácsony a szeretet, a béke és az összetartozás ünnepe, amelyet világszerte eltérő szokásokkal ünnepelnek. Bár gyökerei a keresztény hitvilágból származnak, a különböző kultúrák sokszínűsége számos egyedi hagyományt hozott létre. tegnap 16:18 Karácsonyi ízek a világ körül Karácsonyi ízek a világ körül A karácsony nemcsak a szeretet és a családi összejövetelek ünnepe, hanem a gasztronómiai kalandoké is. Ahány ország, annyi szokás – és ez különösen igaz az ünnepi asztalokra. A helyi kultúra, történelem és ízvilág keveréke teszi egyedivé a karácsonyi ételeket, amelyek gyakran generációról generációra öröklődnek. Szerkesztőségünk most képletesen elutazott a világ különböző nemzeteinek ünnepi konyháiban, hogy megismerjük, milyen fogások varázsolják felejthetetlenné az ünnepeket! 2024. december 21. 17:29 Újra megjelent Darnay Kálmán: Kaszinózó táblabírák I-II. – korfestő történeti tréfák című könyve kultúra Újra megjelent Darnay Kálmán: Kaszinózó táblabírák I-II. – korfestő történeti tréfák című könyve 2024. december 18. 13:51 A múlt ízei: Bélafi László és az MI által újraálmodott 'békebeli sütemények' A múlt ízei: Bélafi László és az MI által újraálmodott 'békebeli sütemények' A magyar gasztronómia öröksége az identitásunk egyik legszínesebb és legizgalmasabb területe, amely generációk történeteit hordozza magában. Bélafi László két recepteskötete, az „Ükanyám Békebeli Süteményei” és a Réthy Erzsébet receptjeit bemutató második kötet egyaránt tisztelgés a múlt előtt és kísérlet arra, hogy a hagyományok a modern kor eszközeivel újjáéledjenek. 2024. december 18. 17:18

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.