2020. május 29. // Magdolna névnap

Tovább menetel a címvédő

Sima, hétgólos győzelmet aratott a Tatabánya vendégeként a Telekom Veszprém, amely keddi sikerével megőrizte hibátlan mérlegét a férfi kézilabda NB I-ben.

Az első osztályú férfi kézilabda-bajnokság keddi rangadóján az ötödik helyén álló, az EHF Kupa csoportkörében is menetelő Tatabányánál vizitált a sorozatban egyedüliként százszázalékos Veszprém. David Davis legénysége szűk másfél hónap elteltével tért vissza ismét a Komárom-Esztergom megyeiekhez, amikor is a Magyar Kupa negyeddöntőjében magabiztos, tízgólos győzelmet aratott (16-26).

A találkozó esélyesének ezúttal is a Telekom számított, melynek keretéből a régóta maródi Kentin Mahé és Kent Robin Tönnesen mellett Székely Márton, Gasper Marguc, Dejan Manaszkov és Rogerio Moraes is hiányzott. Ott volt viszont két fiatal, Hornyák Bence és Bodor Márk. A hazaiak vezetőedzője, Vladan Matics a magyar válogatott Juhász Ádám és Hornyák Péter mellett a montenegrói Milos Vujovics játékára sem számíthatott sérülés miatt.

Fotók: Vörös Dávid - telekomveszprem.huFotók: Vörös Dávid - telekomveszprem.hu

Vranjes révén a Tatabánya szerezett vezetést, a másik térfélen pedig Strlek kezdte meg a gólgyártást. Sterbik védte Balogh hetesét, Bartucz viszont nem tudott túljárni Gajic eszén. Pásztor egyenlített, amire Nenadics vezetésével hárommal felelt a Telekom (7. perc: 2-5). Sterbik mellett Bartucz is jól védett, együttesének azonban meggyűlt a baja a veszprémiek felállt falával, így a 12. minutumban – Paczkowski átlövésével – már négy volt közte (4-8).

Matics mester időt is kért, Ancsin két bombájával háromra zárkózott a vendéglátó. Strlek hideg vérrel értékesítette lehetőségeit, a túloldalon pedig a tizenhét esztendős Paizs kapott hatalmas tapsot, miután értékesítette a megítélt büntetőt (18. perc: 7-10).

Fogcsikorgatva két gólra zárkózott a Matics-csapat, amely aztán újabb hibákat vétett támadásban, így pillanatok alatt visszavette fórját a rekordbajnok (24. perc: 10-14). Ekkor hét a hat elleni játékra váltottak a „Kék Tigrisek”, ám ez a húzás balul sült el számukra, eladott labdáikat kihasználva hétre hizlalta előnyét a Telekom (28. perc: 11-18). Pásztor és Holpert aztán ötre csökkentette a differenciát a pihenő előtt.

A csereként beállt Borbély két védéssel, Győri pedig két góllal kezdte a második felvonást. A veszprémi kölcsönjátékos lendülete tovább tartott, újabb két találatának köszönhetően a 36. percben is csak három volt közte (17-20). Borbély újabb ziccereket hárított, de Cupara is bravúrral mutatkozott be. A Davis-csapat villámgyorsan visszaállította a félidei különbséget, sőt, Nilsson jóvoltából a bajnoki kétharmadánál már hat volt közte (19-25).

Még egyszer megrázta magát a „bányász”, amely zsinórban hármat lőtt. Ekkor időt kért Davis, amely után tanítványai 5-1-es szériával rukkoltak elő (54. perc: 23-30). Noha addig sem volt igazán kétséges a vendég siker, ezzel minden kérdőjel kiegyenesedett. A nyolc akciógólig jutó Strlek és az ötöt vágó Nilsson vezetésével végül héttel nyert a címvédő (26-33).

Lékai Máté és alakulata mostantól a szerb Vojvodina elleni szombati (19.00) SEHA-liga negyeddöntő visszavágóra készülhet.

Férfi kézilabda NB I, a 15. fordulóból elhalasztott mérkőzésen:
Grundfos Tatabánya KC–Telekom Veszprém 26-33 (13-18)
Tatabánya, 1200 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
Tatabánya: Bartucz – Pásztor Á. 4, Ancsin 2, Sipos 1, Ilyés, Vranjes 2, Győri 5.
Csere: Borbély (kapus), Holpert 3 (1), Borzas, Balogh 1, Komogorov 3, Szász 1, Paizs 3 (3), Davidovics 1, Dénes.
Vezetőedző: Vladan Matics.
Veszprém: Sterbik – Gajic 5 (3), Paczkowski 1, Nenadics 3, Blagotinsek 2, Lauge 2, Strlek 8.
Csere: Cupara (kapus), Terzic, Nilsson 5, Mackovsek 4, Jahia 1, Lékai 1, Borozan 1, Hornyák B., Bodor.

Utolsó módosítás: 2019. december 21. 14:30
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga, 2019/2020 negyeddönt 2020. március 14. 19:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Vojvodina ELHALASZTVA
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 15. 2020. március 10. 18:30 Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok Tatabánya Telekom Veszprém 26-33
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga, 2019/2020 negyeddönt 2020. március 8. 13:00 Szerbia, Újvidék Vojvodina Telekom Veszprém 26-31