Péntek délelőtt a Petőfi Színház előtt jelentette be az intézmény vezetése, hogy amikor feloldják a korlátozó intézkedéseket, és újraindulhatnak az előadások, az első dolguk az lesz, hogy meghirdetik az ingyenes előadásaikat azoknak, akik most emberfeletti munkájukkal leginkább a frontvonalban küzdenek a járvány ellen.
Oberfrank Pál igazgató kiemelte, hogy a járvány olyan különleges helyzetet szült, amiben mindenkinek meg kellett találnia a helyét, hogy mivel tud leginkább segíteni, adott esetben eredeti foglalkozásától eltérően is. Éppen ezért a színházban elkezdtek maszkokat gyártani, de a színészek közül többen társadalmi munkát is vállaltak.
Hozzátette, hogy már látni az alagút végén a fényt, ezért elérkezett az ideje, hogy elkezdjék tervezni az újraindulást, erre pedig „egy nagy startpisztollyal” készülnek.
Kellerné Egresi Zsuzsanna a színház igazgatóhelyettese a részletekben elmondta, hogy a színházaknak valódi gyógyító ereje van, ők pedig ezt szeretnék megragadni.
Éppen ezért a Veszprémi Petőfi Színház felajánlást tesz a rendkívüli veszélyhelyzetben erőfeletti munkát ellátó egészségügyi- és szociális szférában dolgozók részére.
A színházi élet normál működésének elindulásakor meghívják a veszprémi Csolnoky Ferenc Kórház, a Farkasgyepűi Tüdőgyógyintézet, a veszprémi Mentők és a veszprémi idősgondozásban dolgozókat a Nyitott ablak című zenés vígjátékuk „rendkívüli” előadására.
A kezdeményezést a Petőfi Színház egészen biztos, hogy megvalósítja – akár több előadáson keresztül is – viszont a céljuk az, hogy ennek a híre eljusson a többi vidéki színházához is, amiből egy országos kezdeményezés nőheti ki magát.
A bejelentésen dr. Lippai Norbert a kórház főigazgatója megköszönte a felajánlást, valamint rávilágított egy történelmi hasonlóságra is:
Petőfi Sándor is egy háború idején emelkedett fel, most egy másfajta küzdelemben ugyan, de a költő nevét viselő színház is megmutatja azt, hogy hogyan kell helytállni ezekben az időkben.
Ovádi Péter országgyűlési képviselő is a színház társadalmi szerepvállalását emelte ki. Szerinte a Petőfi Színházban végzett tevékenység már túlmutat a művészi értékeken, a rendszeres jótékonysági és közösségi megmozdulásaikkal igazi társadalmi értékeket képviselnek. Hozzátette, hogy parlamenti munkája során is azt tapasztalja, hogy számos képviselőtársa folyamatosan figyeli és követi a veszprémi színház programjait, amit igyekeznek a saját térségükben is meghonosítani.
Végezetül Oberfrank Pál és Egresi Zsuzsanna kitért arra is, hogy a vírushelyzet végéhez közeledve sem áll meg a társadalmi munka a színházban, hétfőn elkészül a tízezredik védőmaszk is, valamint nekiláttak védőoverállok gyártásának is, amit a helyi kórháznak fognak felajánlani. Ezen kívül folytatják immáron a környező településeken is a „Maradj otthon, majd mi megyünk” névre keresztelt előadásaikat, amelyek során a színház művészei zenés előadásokkal készülnek a nyílt utcán, vagy tereken, hogy a közönségüknek az otthonaikban maradva is igazi színházélményben legyen része.
A következő hetekben ellátogatnak Hajmáskérre, Herendre, Sólyra, Tésre, Balatonfűzfőre és Balatonalmádiba is.