Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Jövő májusban lesz a budapesti vizes Eb, törölték a vízilabda kupaidényt

2020. május 5. 16:29 // Forrás: MTI
Jövő május 10. és 23. között rendezik a budapesti vizes Európa-bajnokságot az Európai Úszó Szövetség (LEN) keddi bejelentése szerint. Kövesse a Vehirt a Google keresőben Válassza kedvenc forrásának, és előrébb kerülnek a híreink Beállítom

Örülünk, hogy sikerült megállapodnunk az Európa-bajnokság új időpontjáról. A magyarok szerelmesei a vizes sportoknak és különösen egy ilyen rendkívüli időszak után az emberek még inkább szívesen figyelik majd a legjobbakat. Biztos vagyok benne, hogy jövő májusban egy újabb aranyfejezetet írunk az Eb-k történetébe

- idézte a LEN közleménye Szabó Tünde sportért felelős államtitkárt.    

Paolo Barelli, a LEN elnöke kiemelte, az új időpont tökéletesen szolgálja a sportolók felkészülését az ugyancsak egy évvel elhalasztott tokiói olimpia előtt, és bízik benne, hogy 2021-ben újra fantasztikus lesz a hangulat a telt házas Duna Arénában.    

A LEN először március 20-án halasztotta el az úszók, szinkronúszók, nyíltvízi úszók és műugrók kontinensviadalát, akkor május 11. és 24. közötti időszakról augusztus 17-30. közé helyzete át. Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) elnöke múlt csütörtökön úgy nyilatkozott, hogy az augusztusi időpont sem megfelelő, és jelezte, várhatóan jövő májusban kerül sor az eseményre.    

Az is eldőlt, hogy a vízilabdázók koronavírus-járvány miatt félbeszakított nemzetközi kupaidényét - azaz a férfi Bajnokok Ligáját, az Eurokupát és a női Euroligát - törölték.    

A férfiak legrangosabb sorozatában három magyar csapat volt érdekelt: címvédőként az FTC-Telekom Waterpolo és az OSC a B csoportban szerepelt, előbbi a második, utóbbi az első helyen állt. Az OSC ráadásul fantasztikus szezont tudhatott maga mögött, ugyanis mind a zöld-fehéreket, mind az olasz sztárcsapatot, a Pro Reccót is legyőzte. Utóbbi diadalával az olaszok hatéves hazai veretlenségét törte meg. Az A csoportban a Szolnoki Dózsa az ötödik helyen állt, amikor félbeszakadt az idény, kevés esélye lett volna a nyolcas döntőbe jutásra. Az Eurokupában a ZF-Eger a Brescia elleni elődöntős párharc első felvonását idegenben még lett tudta játszani február végén. A női Euroligában a negyeddöntős szakaszban ért véget a sorozat, itt a Dunaújváros a Dinamo Uralocska ellen játszott döntetlent.

Több forgatókönyv van arra, hogy folytatódik a következő szezon, de a legnagyobb kérdés, mikor lehet egyáltalán elkezdeni játszani. A legfontosabb a következő idényben, hogy az olimpiának prioritást kell élveznie, ennek megfelelően kell majd kiírni a klubok és válogatottak versenysorozatait

- mondta az M1 aktuális csatornának Molnár Tamás háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó, a LEN vízilabda bizottságának tagja.

vehir.hu
további cikkek
Férfi kézilabda NB I: kilépne az európai kupaporondra a Budai Farkasok csapata kézilabda Férfi kézilabda NB I: kilépne az európai kupaporondra a Budai Farkasok csapata A Budai Farkasok-Rév csapatának célja az európai kupaszereplés kiharcolása a férfi kézilabda NB I következő idényében. tegnap 18:49 Hazaviszik a Zöld Bakancsot: három évtized után kerülhet haza az Everest egyik eltűnt hegymászója ország-világ Hazaviszik a Zöld Bakancsot: három évtized után kerülhet haza az Everest egyik eltűnt hegymászója Harminc éve fekszik egy hegymászó holtteste a Mount Everest északi oldalán, mintegy 8500 méteres magasságban. A világon „Green Boots”, vagyis „Zöld Bakancs” néven vált ismertté. A testet egy szikla közelében találták meg, a zöld színű hegymászóbakancs pedig évtizedeken át szinte komor útjelzőként szolgált a csúcs felé tartóknak. 2026. augusztus 25. 11:59 Los Angeles 2028: Kós magabiztosan, Milák szűken vezet félúton úszás Los Angeles 2028: Kós magabiztosan, Milák szűken vezet félúton Érdekes összehasonlítást készített a világ úszással foglalkozó vezető szakportálja, a swimswam, amely mások mellett már a párizsi Európa-bajnokságon, illetve a csendes-óceáni térség bajnokságán született eredményeket is figyelembe véve megvizsgálta, milyen különbségek alakultak ki az elmúlt két évben a legjobbak között - ez alapján Kós Hubert magabiztosan, Milák Kristóf szűken vezet legerősebb számában az olimpiáig tartó út felénél. 2026. augusztus 24. 13:50

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.