Az MTI-nek szerdán küldött közleményben felidézték: a koronavírus-járvány okozta gazdasági krízis egyik leginkább érintett területe a sport.
Az elmaradt sportesemények gazdaságilag és érzelmileg is érzékenyen érintették a szektort. A tokiói olimpiát 2021-re halasztották, de az esetleges második hullám és az utazási korlátozások miatt továbbra is hatalmas bizonytalanság lengi körül a világ legfontosabb sporteseményét - írták.
A magyar sportrajongók sokkal bizakodóbbak a visszatéréssel kapcsolatban, mint az amerikaiak: itt a lakosság több mint fele a szájmaszk viselését is hatékony megoldásnak tartja a mérkőzések újból nyilvánossá tételéhez, és 19 százalék azok aránya, akik egyik felsorolt intézkedést sem tartják elegendőnek ahhoz, hogy részt vegyenek egy sporteseményen nézőként.
Ezzel szemben az amerikaiak 64 százaléka térne csak vissza a lelátóra, ha lenne vakcina. Az amerikai sportpiac szereplői pesszimista rajongói várakozásokkal szembesülhettek: bár a 80 százalékos többség a társasági élet fontos elemének nevezte a sporteseményeket, a felnőtt lakosság mindössze negyede venne részt meccseken szurkolóként személyesen is. Ott 62 százalék azok aránya, akik tévén vagy online közvetítésen követnék a sporteseményeket az újraindulás után.
A kutatás ezer felnőtt magyar állampolgár megkérdezésével, országos mintán, kérdőíves módszerrel zajlott, az eredmény a 18 éven felüli népességre reprezentatív.