//
Vilma névnap

Döcögős kezdés után negyvenegy gólig jutott a Veszprém

2020. augusztus 10. 18:27
Második felkészülési mérkőzésén, a vendég Gyöngyös ellen már nagyarányú győzelmet aratott a Telekom Veszprém szombat kora délután.

A héten már a második hazai felkészülési mérkőzését játszotta a Telekom Veszprém, amely szombat kora délután a félbeszakadt 2019/2020-as élvonalbeli idényt harmadik helyen záró Gyöngyöst látta vendégül. Akárcsak szerdán a Tatabánya ellen – amikor meglepetésre a Matics-csapat nyert, – ezúttal is zárt kapuk mögött került sor az ütközetre.

Kapcsolódó cikk
Vereség az első felkészülési mérkőzésen
A valamennyi új szerzeményét pályára küldő Telekom Veszprém játékán érződött a közel öt hónapos kényszerszünet. A felkészülésben előrébb járó, két mérkőzést már lejátszó Tatabánya így kétgólos sikert aratott a szerdai edzőmeccsen.

David Davis vezetőedző változtatott a keret összeállításán: Rodrigo Corrales és Gasper Marguc helyett ezúttal Rogerio Moraes és Székely Márton kapott helyet. Lékai Máté és Rasmus Lauge még nem, a hosszú sérülés után felépülő Kentin Mahé viszont már ott volt a csapatban, igaz, pályára még nem lépett.

Az Európa-ligában induló gyöngyösiek szerezték meg a vezetést, Borozan átlövésével jutott először előnyhöz a Telekom, de hamar fordítottak a vendégek (8. perc: 5-6). A folytatásban is sok gól esett, fej-fel mellett haladtak a felek, nem a hátsó alakzatokról és a kapusokról szólt az összecsapás. A 14. percben láthattuk az első védést, Merkovszki jóvoltából. Markez és Herceg bombáival a 19. minutumban már kettő volt a Gyöngyös előnye (11-13).

A veszprémi győzelemhez kétség sem férhetett (archív fotó)A veszprémi győzelemhez kétség sem férhetett (archív fotó)

Blagotinsek háromszor is betalált zsinórban, csapata fordítani tudott. A játékrész utolsó öt percére egállal fordultak az alakulatok, javuló védekezésének köszönhetően aztán sorozatban ötször is betalált a rekordbajnok, melynek hálója – a hetest, ziccert és átlövést is hárító Cupara jóvoltából – a szünetig érintetlen maradt (21-16).

A kapus Székely mellett Jahia, Moraes és Strlek érkezett a második felvonásra – érdekesség, hogy mindhárman azonnal be is találtak. A korábbi bakonyi kedvenc Vilvoszki révén hosszú idő után voltak eredményesek a Heves megyeiek, ám felzárkózás helyett a Telekom növelte előnyét, Ligetvári vezetésével a 36. percben már tíz volt közte (28-18).

A veszprémi kölcsönjátékos, Nagy Benedek kapott lehetőséget a gyöngyösi kapuban, aki két ziccervédéssel mutatkozott be. A meccs háromnegyedénél mínusz hétre zárkózott a rivális (31-24), Jahia életerős bombáival aztán megint ellépett a Davis-csapat. Siskarjov újabb tetszetős cunderével nyolccal a lefújás előtt ismét tíz volt közte (37-27). A Veszprém végül negyven gól fölé jutott, míg ellenfele harmincnál állt meg.

Következő edzőmeccsén – jövő szombat (13.00) – a Balatonfüredet fogadja az Építők. Immáron nézők előtt!

Felkészülési kézilabda-mérkőzés:
Telekom Veszprém– HE-DO B. Braun Gyöngyös 41-30 (21-16)
Veszprém Aréna (zárt kapuk mögött). Vezette: Andorka, Hucker.
Veszprém: Cupara – Nenadics 2, Maqueda 1, Blagotinsek 5, Borozan 2, Nilsson 4, Manaszkov 5 (1).
Csere: Székely (kapus), Siskarjov 4, Ligetvári 3, Markussen 1, Tönnesen 1, Jahia 3, Moraes 6, Strlek 4. Vezetőedző: David Davis.
Gyöngyös: Merkovszki – Gábori, Markez 6 (1), Duris 4, Vilovszki 5, Herceg 3, Varsandán 1.
Csere: Nagy Benedek, Tóth M. (kapusok), Gerdán, Ubornyák 1, Papp 1, Hegedűs 2, Gráf 5 (1), Urbán 2. Vezetőedző: Konkoly Csaba.

Utolsó módosítás: 2020. december 2. 22:13
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2020/2021 13. 2020. december 17. 19:00 Szeged, Városi Sportcsarnok MOL-Pick Szeged Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 10. 2020. december 10. 20:45 Spanyolország, Barcelona Barca Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I 21. ma 16:15 Veszprém Aréna (zárt kapuk) Telekom Veszprém Gyöngyös
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 9. 2020. december 2. 18:45 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém THW Kiel 41-33
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 15. 2020. november 27. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Veszprémi KKFT 36-20
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 8. 2020. november 25. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Aalborg Handbold 30-32