4°C
4°C

Győzelemmel kezdte felkészülését a HOYA

2020. augusztus 25. 22:20 // Forrás: veszpremkosar.hu
Hazai pályán, szép számú szurkolótábor előtt kezdte meg a felkészülési mérkőzések sorát a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém, amely kedden tizennégy ponttal verte az Agrofeed SZE Győri KC együttesét.

A feldobást követően, Orgonának köszönhetően a mieink vezethették az első támadást, amelyet Madár egyből egy triplával zárt, majd egy jó védekezést követően Szabóval szemben szabálytalankodtak, aki a két megítélt büntetőből egyet értékesített. A vendégek ismét sem tudtak kosarat szerezni, sajnos ugyanez volt elmondható a bakonyiakról. Az ellentámadás ezúttal hatásosnak bizonyult, Horváth szerezte meg csapatának az első duplát. A Győr újabb rontott támadását Djukics büntette meg egy hármassal. A sorozatos jó védekezéseknek köszönhetően az ötödik percben már nyolcpontos előnyre tettek szert a hazaiak (5. perc: 10:2), ami után Baksa Szabolcs időt kért. Djukiccsal szemben követtek el szabálytalanságot, aki egy büntetődobást tudott értékesíteni. Ismét jó volt a veszprémiek defenzív játéka, két akciót is megszakítottak, majd meg is büntették a hibákat. A vendégek hosszú pontcsendjét Berneczei triplája törte meg, majd egy elrontott támadásunk után Hágen cselekedett hasonlóképp. Válaszul Sipos passzából Futó a palánk alatt volt eredményes (8. perc: 18:10), majd Sipos duplája jelentett tízpontos vezetést. A negyed végén Futó állította be az eredményt (10. perc: 22:10).

A második játékrészt mindkét csapat jó védekezéssel indította, majd egy adok-kapok alakult ki, amiből végül a veszprémi csapat jött ki jobban. A Győrrel szembeni megmozdulásunkat szabálytalannak ítélte meg a játékvezető, ám a megítélt büntetőt nem tudták pontra váltani. Ezt követően előbb Szabó, majd Gaál volt eredményes a hárompontos vonalon kívülről, majd Sipos hibája után Kámán dobta mind a két neki megítélt büntetőt. Nem kellett sokat várni a válaszra, Djukics passzából Madár tört be (18. perc: 40:24). A HOYA rontott támadását bosszulták meg egy középtávolival a győriek, majd Djukics palánkalattija jelentett újabb két pontot. Birkás szerzett labdát, majd vitte végig egyedül a támadást sikerrel. A másik oldalon egy triplával válaszolt az ellenfél. A vendéglátó elkövette az ötödik hibáját is, két büntetőt váltott pontokra a rivális, majd Futó lepattanózott és juttatta a gyűrűbe a labdát. Hat másodperccel a negyed vége előtt, egy labdaszerzés után Baksa Szabolcs kért időt. Az időkérés után már nem született kosár, együttese tizenhárompontos vezetéssel vonulhatott a szünetre (20. perc: 46:33).

Fotó: veszpremkosar.huFotó: veszpremkosar.hu

A második félidőt a győri csapat nyitotta meg egy kétpontossal, majd Szabó klasszis passza után Djukics szerzett egy palánkalattit. Ezt követően mindkét alakulat sorra szerezte a pontokat. A játék felgyorsult, de végül a hajtásból egy jó védekezést követően Szabó triplájával mi jöttünk ki jobban (23. perc: 56:39). Orgona hibáját követően váltották pontokra mindkét megítélt büntetőjüket, majd egy labdavesztés után ismét a Győr támadhatott, amit sikerrel véghez is vittek. Újabb támadást rontottak el a mieink, amiből le is indulták őket. Ekkor vezetőedzőjük időt kért (25. perc: 56:47). A megbeszélés után újabb labdát vesztettek, amit meg is bosszultak a kisalföldiek. Madár törte meg a pontcsendet egy betöréssel, ám gyorsan érkezett a válasz egy tripla formájában. Orgona hibázott dobása után szerezte vissza a labdát, majd Djukics ellen szabálytalankodtak, aki be is dobta a megítélt büntetőket. Újabb jó védekezést mutatott be a Veszprém, aztán Szabó növelte ismét tíz pontra az előnyt, fél perccel a negyed vége előtt. A játékrész végi eredményt végül a Győr állította be (30. perc: 64:56).

A negyedik negyedet kemény védekezéssel kezdték a felek. Szabó szerzett labdát, majd leindulásból volt eredményes, ami után Madár ismételte meg ezt. Újabb labdaszerzést jegyezhettünk Madár neve mellé, majd Szabó növelte a különbséget (33. perc: 75:56).  Nem engedtek a hazaiak a védekezésükből, majd Madár vágott be egy triplát. Sipos hibája után egy pontot szerzett büntetőből az ellenfél. Újabb Madár-betörés következett, amely közben szabálytalankodtak vele szemben. A kosár érvényes volt, de a büntetőt nem sikerült értékesíteni. A mérkőzés vége előtt öt perccel Sipos kipontozódott. Egy rövid pontcsend következett, amit egy győri tripla szakított meg. Baksa Szabolcs időkérését követően Simon szerzett labdát, majd Futó faulttal együtt egy duplát. A büntetőt nem sikerült bedobni. A következő percekben a játék kicsit leült, mindkét oldalt szakadoztak a támadások. Szücs törte meg a csendet egy sikeres büntetővel. A mérkőzés utolsó támadását a Veszprém vezethette, de sajnos azt már nem sikerült pontra váltani. Viszont így is magabiztos győzelemnek és biztató játéknak tapsolhattak a hazai drukkerek (40. perc: 85:71).

Férfi kosárlabda felkészülési mérkőzés 1. forduló:
HOYA-Pannon Egyetem Veszprém–Agrofeed SZE Győri KC 85:71 (22:10, 24:23, 18:23, 21:15)
Veszprém, Vetési Albert Gimnázium, 120 néző.
Veszprém: Szücs 4/3, Madár 18/6, Orgona 8/3, Szabó 16/6, Djukics 19/6. Cserék: Glatz, Sipos 4, Birkás 2, Futó 11, Áment, Veingartner, Simon, Gaál 3/3. Edző: Baksa Szabolcs
Győr: Kertész 2, Lógár 2, Horváth, Domsicz 4, Bakon. Cserék: Geiger 4, Berneczei 23/6, Kámán 6, Földesi 5/3, Hágen 5/3, Tóth, Nagy 20/12. Edző: Csaplár-Nagy Ervin