//
Vilma névnap

VPSE-vereség a bajnoki nyitányon

2020. szeptember 12. 11:22
Városunk harmadosztályú női kézilabdacsapata ötgólos vereséget szenvedett a megyei nagy rivális Nemesvámos otthonában pénteken este, a 2020/2021-es idény nyitófordulójában.

Pénteken pattogásnak indult a játékszer a női harmadosztályú kézilabdabajnokságban is. Megyeszékhelyünk alakulata, a Veszprém Pannon SE a dél-nyugati csoport nyitófordulójában rögvest a megyei nagy riválissal, a Bajnok DSE Nemesvámossal készült farkasszemet nézni.

A narancsmezes vendéglátók már az első játékrészben jelezték a vendég veszprémieknek, hogy otthon tartanák a két pontot. Galambos Attila tanítványai ennek megfelelően háromgólos előnyt dolgoztak ki maguknak a szünetre (félidei állás: 14-11).

A veszprémi győzelem egyelőre még várat magáraA veszprémi győzelem egyelőre még várat magára

Az öltözőből visszatérve a Bankó-Sulyok páros vezette VPSE továbbra is lelkiismerettel küzdött. Németh Kriszta és Végh Viktória vezetésével próbáltak kapaszkodni a sötétmezesek, de ahogy egyenlíteniük, úgy végül fordítaniuk sem sikerült (végeredmény: 33-28).

A házigazda vámosiak soraiból kiemelendő Vida Csenge teljesítménye, aki hétből hét hétméterest sikerrel értékesített a találkozón.

A Veszprém Pannon SE szeptember 20-án, vasárnap 15.00 órakor hazai környezetben a Hévíz csapata ellen javíthat.

Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 1. forduló:
Bajnok DSE Nemesvámos–Veszprém Pannon SE 33-28 (14-11)
Nemesvámos, Nemesvámosi Sportcsarnok, 120 néző. Vezette: Gál, Ludvig.
A VPSE legeredényesebb góldobói: Németh Kriszta 7, Végh Viktória 5.
Edzőik: Pischné Bankó Zsuzsanna és Némethné Sulyok Erzsébet.
Hétméteresek: 7/7 ill. 6/5.
Kiállítások: 10 ill. 12 perc.

Képek
Domján Attila
Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2020/2021
1. PEAC 9 9 0 0 327 245 82 18
2. DKKA U22 7 6 0 1 255 193 62 12
Utolsó módosítás: 2020. november 30. 10:43
kézilabda Női kézilabda NB II dél-nyugat, 2020/2021 11. holnap 15:00 Veszprém, Munkacsarnok Veszprém Pannon SE Balatonboglár
kézilabda női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2020/2021 10. 2020. november 28. 11:00 Pécs, Egyetemi Sportcsarnok PEAC Veszprém Pannon SE 26-22
kézilabda női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2020/2021 9. 2020. november 22. 15:00 Veszprém, Munkacsarnok Veszprém Pannon SE Zugló 31-23
kézilabda női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2020/2021 8. 2020. november 15. 15:00 Nagykanizsa, Tungsram Sportcsarnok Nagykanizsa Veszprém Pannon SE ELHALASZTVA