2021. január 22.
//
Vince névnap

A török kapus remekelt a Telekom ellen, mégis kiütés lett a vége

A Telekom Veszprém a kilenc akciógólig jutó Rasmus Lauge vezetésével könnyed, 37-20-as győzelmet aratott a vendég Orosháza ellen az első osztályú kézilabda-bajnokság vasárnap esti találkozóján.

Két, egyaránt sikerrel megvívott Bajnokok Ligája-mérkőzés után ismét a magyar élvonalban lépett pályára a Telekom Veszprém. A bajnokságot négy nagyarányú győzelemmel kezdő, így a tabella élén álló bakonyiak az egy sikerrel és három vereséggel rajtoló Orosházát fogadták vasárnap este a Veszprém Arénában.

David Davis vezetőedző – akárcsak legutóbb, a Cegléd ellen – az utánpótláscsapatnál jelentkező koronavírus-járvány miatt ezúttal sem számíthatott a fiatal tehetségekre, így az ún. fiatalszabály miatt csak tizennégy felnőtt játékost nevezhetett a találkozóra. Éppen ezért a csapatkapitány Lékai Máté mellett Vladamir Cupara, Andreas Nilsson, Jorge Maqueda, Ligetvári Partik és Nikolaj Markussen is kimaradt a meccskeretből.

Igaz, így is a hazai oldalon sorakoztak fel többen, a pandémia ugyanis a riválist sem kímélte a közelmúltban. A Kancel Ottót és Németh Lászlót is nélkülöző vendég alakulat mindösszesen tizenhárom játékossal érkezett a bakonyi megyeszékhelyre.

Fotók: Baumann BélaFotók: Baumann Béla

Masszív védekezéssel rukkolt elő a Telekom Veszprém, amely sorra vezethette gyors ellentámadásait. A török Özmusul két ziccert is bravúrral védett, ám Manaszkov vezetésével így is ellépett a magyar bajnok (7. perc: 4-1). Corrales is remekelt, miként a veszprémi „balszárny” is jól teljesített: Lauge és Borozan bombáival a 13. percben már öt volt közte (8-3).

Usal és Borozan pengeváltása után, a játékrész derekánál hármat cserélt Davis mester: Moraes, Tönnesen és Mahé is lehetőséget kapott. Özmusul továbbra is nagyszerűen teljesített, Sakic és Peskov góljaival feljött mínusz háromra az Orosháza (17. perc: 9-6).

Lauge és Mahé is tett róla, hogy ne kapjanak vérszemet a vendégek, újra öt lett a hátrányuk, időt is kért Ratko Djurkovics. Csapata pedig látványosan magára talált, olyannyira, hogy hattal a szünet előtt már 12-10 állt az eredményjelzőn. Lauge és Usal találatai után akár egyre is csökkenhetett volna a különbség, de Corrales megakadályozta ezt. A Veszprém rendezte hátsó alakzatát, s zsinórban négyet lőtt. A 17-12-es félidei állást aztán Pásztor Máté állította be.

Özmusul – stílszerűen – a második felvonást is bravúrral kezdte, a csereként beállt Marguc eszén azonban már nem tudott túljárni a 31 esztendős török portás. Tóth Károly és Peskov vezetésével jól tartották magukat a Békés megyeiek, az összecsapás háromnegyedéhez érve hat volt közte (22-16).

Sorrendben Lauge, Borozan és Strlek is a hálóba lőtt, másodszor is időt kért Djurkovics. A hazai kapuba Székely érkezett, aki nagy tapsot kapott a publikumtól. Sakic ugyan felavatta a magyar válogatott portást, ám a folytatásban sorozatban négyet lőtt a magyar bajnok (47. perc: 29-17).

A zöld-fekete mezesek legeredményesebb játékosa, Peskov hat gólnál járt, Lauge pedig már a kilencedik gólját lőtte. Meg kell említeni, hogy kifejezetten sportszerű keretek között zajlott az összecsapás, az 52. percben jegyezhettük fel az első kétperces kisbüntetést, méghozzá Tóth Károlynál. A hét akciógólig jutó Strlek ekkor két üreskapus találatot is lőtt (53. perc: 33-18).

A közönség nagy örömére Székely is hozzátette a magáét a sikerhez, miután két büntetőt is hárított. Jár az elismerés ugyanakkor Özmusulnak is, aki összesen tizennégy (!) védéssel zárt, s döntő érdemeket vállalt, hogy csapata ne szenvedjen még nagyobb arányú vereséget. A vége 37-20 lett, az Építők szerdán (18.45) az ukrán bajnok Motor Zaporizzsja vendégeként folytatja a BL-ben.

Férfi kézilabda NB I, 5. forduló:
Telekom Veszprém–Orosházi FKSE - Linamar 37-20 (17-12)
Veszprém Aréna, 1000 néző. Vezette: Sándor, Szikszay.
Veszprém: Corrales – Siskarjov 1, Jahia, Blagotinsek 4, Borozan 3, Lauge 9 (2), Manaszkov 6.
Csere: Székely (kapus), Moraes 1, Tönnesen 2, Mahé 1, Marguc 3, Strlek 7.
Vezetőedző: David Davis.
Orosháza: Özmusul – Peskov 7, Pásztor 2, Usal 4, Tóth K. 4, Sakic 2, Döme.
Csere: Majdán (kapus), Bella 1, Lele, Molnár G, Kiss A.

Utolsó módosítás: 2021. január 2. 14:38
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 10. 2021. február 9. 20:45 Spanyolország, Barcelona Barca Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 14. 2021. február 7. 18:00 Csurgó, Sótonyi Sportcsarnok Csurgói KK Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 5. 2021. február 4. 20:45 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Barca
kézilabda férfi kézilabda BL (2019/2020) bronz 2020. december 29. 18:00 Köln, Lanxess Aréna (zárt kapuk) Telekom Veszprém Paris Saint-Germain HB 26-31
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2019/2020 1/2 2020. december 28. 20:30 Lanxess Arena, Köln THW Kiel Telekom Veszprém 36-35
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2020/2021 13. 2020. december 17. 19:00 Szeged, Városi Sportcsarnok MOL-Pick Szeged Telekom Veszprém 24-36