5°C
5°C

Ikszelt a FAK és a TIAC, a Kristály legyőzte a Tihanyt

2020. október 13. 4:00
A VEHIR.HU megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának rangadóján 3-3-as döntetlent játszott a Fűzfő és a vendég Tapolca, az Ajka Kristály pedig hazai pályán nyert a Tihany ellen.

A hétvégén folytatódtak a Veszprém megyei élvonal küzdelmei. A forduló rangadóján az előző körben bravúros győzelmet arató Balatonfűzfőhöz látogatott a százszázalékos teljesítménnyel éllovas Tapolca.

Fordulatos meccsen 3-3-as döntetlent játszott a FAK és a TIACFordulatos meccsen 3-3-as döntetlent játszott a FAK és a TIAC

A listavezető Kiss János góljával már a 3. percben vezetést szerzett, nem sokkal később Tóth jóvoltából pedig már 0-2 állt az eredményjelzőn. Rossz kezdése után sem adta fel a FAK, amely Zágor Máté révén szépített a 27. minutumban. A 79. percben Gimes Péter egyenlített, héttel később pedig Auerbach Attila a vezetést is megszerezte a tópartiaknak. Nem sokáig örülhettek a vezetésnek a hazai hívek, a TIAC ugyanis a második találatát jegyző Kissnek köszönhetően a rendes játékidő utolsó előtti percében egalizált (3-3).

Mindez azt is jelenti, hogy nincs már hibátlan csapat a megye I.-ben.

Szintén döntetlennel (2-2) végződött a Várpalota és a Sümeg csatája.

Az Ajka Kristály megőrizte makulátlan mérlegét, miután 2-0-ra nyert a zsinórban második vereségét elszenvedő Tihany ellen.

A forduló legnagyobb arányú győzelmét a BSE aratta, amely 10-0-ra kiütötte a Csetényt. A vendéglátó Úrkút bő tíz perc alatt eldöntötte a Herend elleni találkozót (3-0)

A tabella alsó felében a Pét 4-0-ra diadalmaskodott a vendég Devecser ellen. A Magyarpolány hazai környezetben maradt alul a Badacsonytomajjal szemben (1-2).