2020. december 5.
//
Vilma névnap

Tíz góllal nyert Gyöngyösön a címvédő Veszprém

A Telekom Veszprém kiváló hangulatú mérkőzésen diadalmaskodott a végig nagy erőbedobással küzdő Gyöngyös vendégeként a férfi kézilabda élvonal szombati találkozóján.

Az idény során tétmeccsen még hibátlan Telekom Veszprém az Európa-ligában induló, annak második selejtező körében a német Berlin ellen búcsúzó Gyöngyös vendégeként folytatta bajnoki szereplését szombat este.

David Davis több kulcsemberét is pihentette a spanyol Barcelona elleni szerdai hazai Bajnokok Ligája-szuperrangadó előtt: a sérült Danyiil Siskarjov mellett Székely Márton, Manuel Strlek, Petar Nenadics, Andreas Nilsson és Vuko Borozan is kimaradt a meccskeretből.

Gyors ellentámadásainak és Manaszkov pontos befejezéseinek köszönhetően öt perc alatt kétgólos előnyre tett szert a listavezető (2-4). Bár Corrales több védést is bemutatott, támadásban kissé akadozott a veszprémi gépezet. Duris és Herceg révén egyetlen gólra zárkózott a Gyöngyös, amelynek egyenlítési lehetőségei is akadtak, de azok kimaradtak. Ehelyett Manaszkov duplázta meg csapata előnyét a félidő harmadánál (12. perc: 4-6).

Varsandán a második hetesét is értékesítette: Corrales után Cuparát is mattolta. A vendégeknél kiválóan működött az irányító-beálló kapcsolat: Mahé szemfüles átadásaiból Blagotinsek már négy gólnál járt. A másik nevezett beálló, Moraes is feliratkozott a gólszerzők közé, először nőtt háromra a különbség (18. perc: 6-9).

Győzelemmel hangolt a Barca elleni BL-rangadóra a Veszprém (archív fotó)Győzelemmel hangolt a Barca elleni BL-rangadóra a Veszprém (archív fotó)

A közönsége által végig támogatott házigazda nem hagyta ellépni jóval nagyobb játékerőt képviselő riválisát, folyamatosan két-három gól között ingadozott a különbség. Jól szállt be a sárga mezeseknél a veszprémi nevelésű Ubornyák, a fiatal irányító góljával öttel a szünet előtt 11-13-ra alakította az állást. Ekkor megrázta magát a rekordbajnok, amely a félidőt hat akciógóllal záró Manaszkov vezetésével négyet lőtt zsinórban. A játékrész utolsó mozzanata Varsandáné volt, aki a második büntetőjét is elpuskázta, igaz, a kipattanót a hálóba vágta (12-17).

Manaszkov folytatta a gólgyártást a pihenő után, amire Gráf büntetőből válaszolt. A Heves megyeiek az első öt percben kiválóan tartották magukat. 15-20 után aztán zsinórban vezethette gyors kontráit a Telekom, Marguc és Manaszkov pedig kíméletlenül értékesítette a helyzeteket. Konkoly Csaba időkérése sem segített, tízre nőtt a differencia (39. perc: 15-25).

Tönnesen kisbüntetését kihasználva Vilovszki törte meg együttese hatperces gólcsendjét, ráadásul Laugéval szemben még egy kiállítást is kiharcolt a korábbi veszprémi kedvenc. Lékai kettős emberhátrányban is betalált, majd Varsandán és Papp csökkentette nyolcra a differenciát. Tönnesen két remek átlövéssel aztán gyorsan hamar visszaállt a kétszámjegyű különbség (45. perc: 18-28).

Bő negyedórát kapott a kapuban Cupara, miközben a pályán igazai adok-kapok zajlott. A Konkoly-csapat mindent bevetett annak érdekében, hogy megússza tízen belül. Tízzel a vége előtt Vilovszki juttatta a hálóba a játékszert (21-30). Több kiállítást, paprikás helyzeteket hozott a végjáték. A tizenkét gólig jutó Manaszkov mellett Markussen is villogott a hajrában, a Gyöngyös végül kereken tíz találattal maradt alul (25-35).

Újabb magabiztos sikerével tehát megerősítette vezető pozícióját a tabella élé a Telekom, amely szerdán (18.45) a kilencszeres BL-győztes Barcát látja vendégül.

Férfi kézilabda NB I, 8. forduló:
HE-DO B.BRAUN Gyöngyös–Telekom Veszprém 25-35 (12-17)
Gyöngyös, 650 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
Gyöngyös: Tóth M. – Urbán 1, Markez 2, Duris 1, Vilovszki 2, Herceg 5, Varsandán 5 (2)
Csere: Merkovszki (kapus), Gerdán, Gábori 1, Ubornyák 2, Hegedűs 1, Papp B. 1, Halász 2, Németh T., Gráf 2 (2)
Vezetőedző: Konkoly Csaba
Veszprém: Corrales – Lékai 2, Tönnesen 2, Blagotinsek 5, Moraes 1, Lauge 1, Manaszkov 12
Csere: Cupara (kapus), Marguc 3 (1), Mahé 3, Jahia 3, Ligetvári, Markussen 3, Maqueda

Utolsó módosítás: 2020. december 2. 22:13
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2020/2021 13. 2020. december 17. 19:00 Szeged, Városi Sportcsarnok MOL-Pick Szeged Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 10. 2020. december 10. 20:45 Spanyolország, Barcelona Barca Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I 21. ma 16:15 Veszprém Aréna (zárt kapuk) Telekom Veszprém Gyöngyös
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 9. 2020. december 2. 18:45 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém THW Kiel 41-33
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 15. 2020. november 27. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Veszprémi KKFT 36-20
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 8. 2020. november 25. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Aalborg Handbold 30-32