//
Pongrác névnap

Újabb pazar győzelmet aratott a VPSE!

2020. október 18. 14:26
A Veszprém Pannon SE tizenöt gólos győzelmet aratott szombaton délután a házigazda Tolna KC felett a női kézilabda NB II Dél-nyugati csoportjának ötödik fordulójában.

Miután múlt héten kiütéses, tizenhárom gólos diadalt aratott a vendég Egerszeg felett városunk harmadosztályú női kézilabdacsapata, a Veszprém Pannon SE szombaton délután a Tolna otthonában készült bizonyítani a dél-nyugati csoport ötödik körében.

Némethné Sulyok Erzsébet tanítványai már az első játékrészben kezükbe ragadták az irányítást: a házigazda így mindösszesen hét gólt tudott jegyezni harminc perc alatt, míg Ács Annáék a duplájánál egyet többet, azaz tizenöt találatot (félidei állás: 7-15).

Pete Zsanna kilenc találattal a VPSE legeredményesebb játékosa volt (archív fénykép)Pete Zsanna kilenc találattal a VPSE legeredményesebb játékosa volt (archív fénykép)

A szünet után sem érhette kritika a bakonyi lányok teljesítményét: Németh Kriszta és Pete Zsanna próbálkozásait sorra csak siker koronázta. Előbbi hét bombával, utóbbi kilenc találattal vette ki részét a végül tizenöt gólos sikerből (végeredmény: 22-37).

A Veszprém Pannon SE legközelebb október 25-én, vasárnap 15 órakor szerepel, amikor is a Marcali együttese érkezik majd a Wartha Vince utcai Munkacsarnokba. A VPSE a hazai bajnoki mérkőzéseit a járványra való tekintettel továbbra is zárt kapuk mögött rendezi.

Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 5. forduló:
Tolna KC-Veszprém Pannon SE 22-37 (7-15)
Tolna, Városi Sportcsarnok, 80 néző. Vezette: Hullmann, Weinert.
A TKC legeredményesebb góldobói: Pásztor Kata 9, Majsai-Sipos Ágnes 6. Edző: Takács István
A VPSE legeredményesebb góldobói: Pete Zsanna 9, Ács Anna 8. Edző: Némethné Sulyok Erzsébet
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/3.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.

Domján Attila
Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2020/2021
1. PEAC 19 18 0 1 664 454 210 36
2. DKKA U22 19 18 0 1 640 449 191 36
Utolsó módosítás: 2021. május 9. 12:13
kézilabda Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2020/2021 17. 2021. május 29. 17:00 Marcali, Városi Sportcsarnok Marcali Veszprém Pannon SE
kézilabda Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2020/2021 22. 2021. május 22. 13:00 Balatonboglár, Urányi János Sportcsarnok Balatonboglár Veszprém Pannon SE
kézilabda Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2020/2021 21. 2021. május 16. 15:00 Veszprém, Munkacsarnok Veszprém Pannon SE PEAC
kézilabda Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2020/2021 20. 2021. május 8. 13:00 Budapest, BVSC-Zugló edzőcsarnok BVSC-Zugló Veszprém Pannon SE 26-20
kézilabda Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2020/2021 19. 2021. május 2. 15:00 Veszprém, Munkacsarnok Veszprém Pannon SE Nagykanizsa 24-16
kézilabda Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2020/2021 18. 2021. április 25. 15:00 Veszprém, Munkacsarnok Veszprém Pannon SE Siófok U22 38-31