Ákos, Bátor névnap

Bravúros győzelmet aratott a HOYA

Végletekig kiélezett küzdelem után 74-72-es sikert jegyzett szombaton városunk másodosztályban szereplő férfi kosárlabdacsapata a fővárosi Honvéd otthonában.

A férfi kosárlabda NB I/B Piros csoportjának hetedik fordulójában idegenbeli megmérettetés várt városunk férfi csapatára, a HOYA-Pannon Egyetem Veszprémre. Baksa Szabolcs együttese szombaton este a fővárosi Honvéd otthonába, a Ludovika Arénába látogatott.

Izgalmas, szoros mérkőzésre volt kilátás. A bakonyiak pazarul vetették bele magukat az összecsapásba, amelynek első negyede után két pontos volt az előnye a vendégeknek (10. perc: 17-19). A házigazda azonban nem adta könnyen magát, a nagyszünet előtt ki is egyenlített (félidei állás: 38-38).

(archív fénykép)(archív fénykép)

A pihenő után ismét parádés játékot produkált a HOYA, amely át is vette a vezetést, ugyanakkor a vendéglátót nem tudta leszakítani magáról (30. perc: 55-57). Kétpontos fórjukat azonban a végletekig kiélezett hajrában is sikerrel óvták meg a veszprémiek, akik így végül bravúros győzelmet arattak (végeredmény: 72-74).

Férfi kosárlabda, NB I/B piros csoport, alapszakasz, 7. forduló:
Budapesti Honvéd SE–HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 72-74 (17-19, 21-19, 17-19, 17-17)
Budapest, Ludovika Aréna, 100 néző.
Budapesti Honvéd: Szentirmai 3, Tóth 7/3, Pintér 15, Szatmári 11/3, Kopácsi 6/3. Cserék: Takács 4/3, Tichov 9/3, Kovács, Bea 2, Stefán 9, Tanoh 6. Edző: Puskás Artúr.
HOYA-PE Veszprém: Szücs, Madár 26/12, Orgona 9, Szabó 12/9, Dukic 15/6. Cserék: Sipos, Birkás, Futó 12. Edző: Baksa Szabolcs.

Így értékelte a látottakat a veszprémiek vezetőedzője

Nagyon örülök a győzelemnek. A csapat ma megmutatta, hogy mekkora szíve és tartása van. Voltak jobb periódusaink, de hullámvölgyeink is. Gratulálok a srácaimnak. Nekem külön öröm a Honvéd otthonában meccselni, hiszen régi ismerőseim és barátaim kötnek ide. Sok sikert kívánok nekik a továbbiakban

Utolsó módosítás: 2021. február 6. 8:10
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport 2020/2021 22. holnap 17:30 Miskolc, Miskolci Körcsarnok Miskolc HOYA-PE Veszprém
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2020/2021 21. 2021. február 24. 18:00 Salgótarján, Salgótarjáni Városi Sportcsarnok Salgótarján HOYA-PE Veszprém 92-91
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2020/2021 20. 2021. február 20. 17:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok HOYA-PE Veszprém Budapesti Honvéd 106-97
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2020/2021 11. 2021. február 12. 18:30 Budapest, Sport 11 Centrum Vasas Akadémia HOYA-PE Veszprém 93-68