2020. november 30.
//
András, Andor névnap

Negyven gólig meg sem állt a Telekom

A Telekom Veszprém csak tizenkét játékossal utazott el Egerbe, Székelyt ráadásul az 5. percben kiállították, a címvédő, listavezető azonban így is kiütéssel nyert a kézilabda NB I péntek esti találkozóján.

Az FTC ellen aratott szerdai hazai győzelme (29-25) után péntek este Egerben vizitált a listavezető Telekom Veszprém a kézilabda NB I-ben. Miközben a bakonyiak már a tizedik élvonalbeli fellépésükre készültek az idényben, addig a Heves megyeiek – a koronavírus-járvány terjedése miatt – mindössze a második találkozójukat játszották. Úgy, hogy legutóbb szeptember 5-én léptek pályára, amikor is 32-27-re alulmaradtak a Komló vendégeként.

A pandémia sajnos a rekordbajnokot sem kímélte. Ráadásul a közelmúltban pozitív koronavírustesztet produkáló Jorge Maqueda, Blaz Blagotinsek, Lékai Máté, Kentin Mahé és Rodrigo Corrales mellett a sérülés után lábadozó Danyiil Siskarjov, illetve Omar Jahia és Manuel Strlek sem állhatott David Davis rendelkezésére, aki így csak tizenkét játékost nevezhetett az összecsapásra.

A Ferencváros ellen klubrekordot jelentő tizenhat gólt szerző Manaszkov jegyezte a találkozó első találatát, majd Nenadics és Marguc is betalált. Az 5. percben aztán tovább fogyatkozott a Veszprém, Székely ugyanis a hatoson kívül ütközött az egriek támadójával, amiért piros lapot kapott. A hazaiak ki is használták a helyzetet, s a két üres kapus gólt is szerző Balogh kapus főszereplésével egyenlítettek (8. perc: 4-4).

Nilsson hétszer volt eredményes az Eger ellen (archív fotó)Nilsson hétszer volt eredményes az Eger ellen (archív fotó)

Marguc és Manaszkov vezetésével sorozatban ötöt lőtt a Davis-csapat. Lezák hatperces gólcsendet tört meg, amire Moraes válaszolt a félidő derekánál (5-10). Ekkor a sárga mezesek dobtak hármat zsinórban, akiknél kiválóan szállt be Bernatonis.

Nyolccal a lefújás előtt is csak két gól volt közte (12-14), a hajrában azonban már keményebben védekeztek a vendégek. Hatot lőttek egymás után, miközben Cupara portája érintetlen maradt (12-20).

Tóth Edmond alakulata bátran kezdte a második felvonást, amely fel is zárkózott mínusz hatra (16-22). A Telekom újabb rohamot indított, ami azt eredményezte, hogy hatszor is az egri hálóban kötött ki a játékszer.

A veszprémi kölcsönjátékos Szuharev hétpercnyi hazai gólszünetet zárt le, majd Moraes duplája után Nenadics juttatta a labdát a kapuba (46. perc: 17-31).

Időt kért a vendéglátó, de csak még tovább nyílt az olló. A végjátékban Nilsson is megszórta magát, aki hét, csapata pedig negyven gólig jutott (21-40).

David Davis legénységére szerdán már a Bajnokok Ligájában vár feladat a dán bajnok Aalborg vendégeként.

Férfi kézilabda NB I, 4. forduló:
SBS-Eger–Telekom Veszprém 21-40 (12-20)
Eger (zárt kapuk mögött). Vezette: Sándor, Szikszay
Eger: Balogh T. 2 – Tóth R. 3 (1), Machac 2, Szuharev 2, Kiss G., Schmid, Holdosi 1
Csere: Moscoso (kapus), Lezák 4 (2), Bernatonis 3, Rédei, Kovács M. 2, Tóvízi 1, Száva, Szepesi 1
Vezetőedző: Tóth Edmond
Veszprém: Székely – Marguc 7, Tönnesen 5, Nenadics 4, Moraes 3, Markussen 1, Manaszkov 9

Utolsó módosítás: ma 10:37
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2020/2021 13. 2020. december 17. 19:00 Szeged, Városi Sportcsarnok MOL-Pick Szeged Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 10. 2020. december 10. 20:45 Spanyolország, Barcelona Barca Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 9. 2020. december 2. 18:45 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém THW Kiel
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 15. 2020. november 27. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Veszprémi KKFT 36-20
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 8. 2020. november 25. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Aalborg Handbold 30-32
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 7. 2020. november 18. 18:45 Jutlander Bank Arena Aalborg Handbold Telekom Veszprém 27-33