Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Megszépítené az idősek karácsonyát a Petőfi Színház

2020. december 5. 4:00 // Forrás: Veszprémi Petőfi Színház
„Jót tenni jó Veszprémben!” elnevezésű kezdeményezést indít a Veszprémi Petőfi Színház.

A kezdeményezés célja, hogy az idősek otthonában élő szépkorú veszprémi lakosokat ajándékozzuk meg egy-egy, az intézmény által készített karácsonyi meglepetéssel. A Veszprémi Petőfi Színház a Völgyikút Idősek Otthonának közel 50 lakásába juttat el élő, mini fenyőfát, melyet a társulat tagjai által, saját kezűleg készített, a színházat ábrázoló karácsonyi ékeséggel díszítenek fel.

Eközben a színházban a szakmai munka is folytatódik. Két, az évad kínálatában szereplő darab próbái is elkezdődnek, egyet azonban halasztani kell. „Mivel a Mozart! musical nagyon sok művész - tánckar, zenekar - jelenlétét követeli meg, ezért a közreműködők és nézőink biztonsága érdekében halasztani kényszerülünk a produkciót. Azonban filozófiánkhoz híven, nem elveszünk nézőinktől, hanem megajándékozzuk őket: Forgács Péter, a Győri Nemzeti Színház igazgatója által rendezett, Mozartra várva! musical gálával kedveskedünk nézőközönségünknek!” – nyilatkozta a teátrum weboldalának Oberfrank Pál igazgató.

„A színház zárt kapui mögött a munka folytatódik, és folyamatosan azon dolgozunk, hogy ebben a helyzetben is élő kapcsolatot tartsunk nézőinkkel, és elvigyük nekik a színház gyógyító erejét” - mondta Kellerné Egresi Zsuzsa igazgatóhelyettes. Bejelentette: ismét útjára indítják a „Maradj otthon, majd mi megyünk!” programsorozatukat, mely az adventi időszak és karácsonyi készülődés jegyében, valamint a Veszprémi Petőfi Színház művészei és fiatal tehetségei közreműködésével viszi házhoz a színház feltöltő erejét és a karácsony csodálatos hangulatát. Az adventi időszakban a színház közösségi oldalain élő közvetítésekkel várják a közönséget, vasárnaponként ünnepi műsor keretében gyújtják meg az adventi gyertyákat.

vehir.hu
további cikkek
Megkezdődtek a Magdi próbái kultúra Megkezdődtek a Magdi próbái A hétfői olvasópróbával elindultak a litéri vértanú, Bódi Mária Magdolna történetét feldolgozó misztériumjáték színpadra állításának előkészületei. tegnap 13:30 Bejelentették az Utcazene időpontját kultúra Bejelentették az Utcazene időpontját Közösségi oldalán villantott dátumot a Veszprémi Utcazene Fesztivál. 2025. március 17. 21:42 „Sokat dob egy nő önbizalmán, ha megtapasztalhatja, hogy egy szuperhős” Life&Style „Sokat dob egy nő önbizalmán, ha megtapasztalhatja, hogy egy szuperhős” Trokán Anna színésznő jelenleg a Magyar Színház tagja, de pályája elején évekig játszott a Veszprémi Petőfi Színházban is, mely időszakra a mai napig úgy hivatkozik: a legszebb évek. Jelenlegi színházában beszélgettünk vele, amelynek falai rendkívül meghatározóak a színésznő számára, hiszen gyerekként ott várta édesanyját, Papadimitriu Athinát, mert akkoriban ő is a Magyar Színházban játszott.  tegnap 11:35 Felbecsülhetetlen értékű köteteket rejt a veszprémi Érseki Palota barokk könyvtárszobája Veszprémi Érsekség Felbecsülhetetlen értékű köteteket rejt a veszprémi Érseki Palota barokk könyvtárszobája Több száz éves könyveket, díszes bibliákat, páratlan gyűjteményeket is tartalmaz a veszprémi Érseki Palotában található Koller-könyvtárszoba. A helyiséget a várnegyed megújításának részeként restaurálják, a munka lassan a végéhez közeledik, és a könyvritkaságok is visszatérhetnek helyükre. A több mint 250 éves épület impozáns könyvtárszobáját és annak kincseit a tervek szerint kiemelt alkalmakon, vezetett sétákon a látogatók is megcsodálhatják majd.  2025. március 17. 12:44

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.