2021. január 18.
//
Piroska névnap

Bravúros győzelmet aratott a HOYA

A Baksa-csapat tíz ponttal múlta felül szerdán este a vendég Salgótarján gárdáját a kosárlabda NB I/B Piros csoportjának nyolcadik fordulójából halasztott mérkőzésén.

A vírushelyzet miatt korábban elhalasztott hazai összecsapására készült szerdán este a HOYA-PE Veszprém a vendég Salgótarján ellen. Izgalmas mérkőzésre ígért a másodosztályú kosárlabda-bajnokság nyolcadik köre.

Az első negyedben teljesen fej-fej mellett haladtak a csapatok (10. perc: 26-25). A második felvonásban azonban átgyalogolt riválisán a HOYA: Madár Andrásék kényszer annyi pontot szereztek, mint a salgótarjániak, így megnyugtató, tizennégy pontos fórral vonulhattak pihenőre (félidei állás: 52-38).

(archív fénykép)(archív fénykép)

A szünet után sem vettek visszább a lendületből Szücs Péterék, akik magabiztosan óvták előnyüket (30. perc: 70-56). Az utolsó játékrészben pedig már csak az volt a kérdés, hogy végül hány ponttal nyernek a házigazdák. A válasz tíz, a mérkőzés 92-82-es bravúros hazai diadallal zárult.

Férfi kosárlabda, NB I/B Piros csoport alapszakasz 8. forduló:
HOYA-Pannon Egyetem Veszprém-Salgótarjáni KSE 92-82 (26-25, 26-13, 18-18, 22-26)
Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok, zárt kapuk.
HOYA-PE: Szücs 5/3 , Madár 32/18, Orgona 14/6, Szabó 12/6, Dukic 22/12. Cserék: Birkás 5/3, Futó 2, Glatz. Edző: Baksa Szabolcs.
Salgótarján: Bán 19/12, Herendic 10, Joó 7, Karanfilovski 15/9, Sömenek 13/3. Cserék: Nshimba 11, Hajdú, Bogatin, Bojnitzer, Molnár 7/3. Edző: Szabó Zoltán.

Utolsó módosítás: 2021. január 2. 14:54
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2020/2021 18. 2021. január 30. 17:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok HOYA-PE Veszprém MTK
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2020/2021 16. 2021. január 16. 17:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok HOYA-PE Veszprém Bajai Bácska ELHALASZTVA
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2020/2021 15. 2021. január 9. 17:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok HOYA-PE Veszprém Nagykőrösi Sólymok 100-87
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2020/2021 14. 2021. január 6. 18:30 Budapest, Sport11 Centrum TF-BP HOYA-PE Veszprém 64-73