Január végén bővült a majomház zászlósfarkú kolobusz családja egy új taggal. Ezek az őserdei majmok egyébként 10-15 fős csapatokban élnek a vadonban és nagyon ragaszkodnak az átlagosan 15 hektáros területükhöz. Bár a földön is ügyesen mozognak, az igazi birodalmuk a fák lombjai közt van, veszély esetén pedig hangos kiáltásokkal és tapssal figyelmeztetik egymást.
Február 14-én született meg a Veszprémi Állatkert első szélesszájú orrszarvúbébije, Ria. Az Európai Fajmegőrzési Program keretében Hollandiából érkezett az állatkertbe Rafiki, a fiatal tenyészbika, aki hosszas udvarlást követően elnyerte Rebeka, a nőstény orrszarvú szívét. Rebeka 16 hónap vemhesség után, igazi „szerelemgyerekként” Valentin-napon hozta világra borját.
Hamar befogadta a népes tevecsalád a március végén és április elején világra jött két borjút is, akik a képek alapján is nagyon élvezték a játékot a nyári napsütésben.
Szintén tavasszal bővült az impala család is, akiknél két új jövevény látta meg a napvilágot.
A bennett kenguruk sem tétlenkedtek, két „zsebibaba” született tavasszal, akiket először csak anyjuk erszényéből lehetett meglesni. Ez a szülői kapcsolat egyébként nagyon szoros náluk, hiszen a kicsi születése után 9 hónapig az erszényben marad és csak 12-17 hónap után válik le teljesen az anyjáról. De hogy ez a szülői ösztön mennyire erős a bennett kenguruknál, arra jó példa az, hogy sokszor a nőstények az elárvult bébiket is „örökbe fogadják” és sajátjukként gondozzák őket.
A tavaszi bébibumm valóban nagy volt a Veszprémi Állatkertben, hiszen a katta család sem tétlenkedett, májusban 4 kicsivel bővültek.
Bár a képen látszólag egy őzike néz ránk, valójában a júniusban született dámszarvas borjú ismerkedik a világgal. Ráadásul egyből ketten is lettek, hiszen a kislány mellett egy fiú is világra jött az agancsosoknál.
Középen a büszke pampanyúl anya, körülötte pedig a júliusban született ikrei. A veszprémi család így lett hirtelen négyfős.
Szépen gyarapodtak az alpakák is, szeptemberben és októberben is új jövevényt köszönthettek az állatkert gondozói. A nőstény és egy hím borjú is kiváló egészségnek örvend azóta is.
És persze ne feledkezzünk meg mindenki nagy kedvencéről, Bendegúzról sem! A dzselada páviánkölyök kalandos életéről korábban mi is írtunk részletesen.