//
Lehel névnap

Visszatérés és győzelem száznegyven nap után

2021. január 31. 12:15
A BFKA Veszprém U22 három góllal legyőzte a BFKA Balatonfüred U22-es alakulatát a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának szombati megyei rangadóján.

A Balaton-felvidéki Kézilabda Akadémia (BFKA) Veszprém U22-es együttese – koronavírusos esetek miatt – legutóbb az első fordulóban lépett pályára az NB I/B Nyugati csoportban, amikor is hét góllal nyerni tudott a Pécs vendégeként (29-36).

A bakonyi fiatalok tehát száznegyven nap után játszottak ismét bajnokit, szombat délelőtti ellenfelük a BFKA Balatonfüred U22-es alakulata volt.

A Veszprém nyerte a "házi derbit" - Fotó: Wolf Attila - bfakademia.huA Veszprém nyerte a "házi derbit" - Fotó: Wolf Attila - bfakademia.hu

A tópartiak kezdték jobban a megyei derbit (4. perc: 1-4), a játékrész harmadához érve azonban már egált mutatott az eredményjelző (6-6). Ekkor ismét a Füredhez került az előny, a mieink a nyolc gólig jutó Lukács Péter vezényletével a 24. minutumban vezettek először (14-13), majd a szünetig meg is duplázták fórjukat (18-16).

A második felvonás elején egalizált Kis Ákos legénysége, amely egészen a 44. percig tartotta a lépést vendéglátójával (22-22). Zsinórban hatot lőtt Velky Péter és Momor Ilics csapata, miközben Palasics Kristóf hálója érintetlen maradt. A vendégeknek így már a tizenegy gólig jutó Szmetán Máté remeklése ellenére sem maradt esélyük a felzárkózásra (végeredmény: 30-27).

Folytatás február 6-án, amikor is a NEKA-hoz utazik a BFKA Veszprém U22.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, a 8. fordulóból elhalasztott mérkőzésen:
BFKA Veszprém U22–BFKA Balatonfüred U22 30-27 (18-16)
Veszprém, DEVM csarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Sándor, Szabó
Veszprém: Palasics – Szűcs B., Horváth M., Lukács 8, Szabó T. 2, Pergel 7, Dobi 4
Csere: Nánási (kapus), Nikousa, Dörnyei 2, Csányi, Tóth I., Sisa 5, Khalil 2
Edzők: Velky Péter, Momir Ilics
A Füred U22 legjobb gólszerzői: Szmetán M. 11, Ág, Szűcs B., Draskovics 3-3
Edző: Kis Ákos
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2

kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2020/2021 21. 2021. június 3. 19:30 Budaörs, Városi Sportcsarnok Budai Farkasok BFKA Veszprém U22 30-41
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2020/2021 22. 2021. május 28. 19:30 Veszprém, DEVM csarnok BFKA Veszprém U22 KK Ajka 52-22
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B, 2020/2021 6. 2021. május 22. 18:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok BFKA Veszprém U22 Tatai AC 37-26