//
Botond, Mózes névnap

Visszatérés és győzelem száznegyven nap után

2021. január 31. 12:15
A BFKA Veszprém U22 három góllal legyőzte a BFKA Balatonfüred U22-es alakulatát a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának szombati megyei rangadóján.

A Balaton-felvidéki Kézilabda Akadémia (BFKA) Veszprém U22-es együttese – koronavírusos esetek miatt – legutóbb az első fordulóban lépett pályára az NB I/B Nyugati csoportban, amikor is hét góllal nyerni tudott a Pécs vendégeként (29-36).

A bakonyi fiatalok tehát száznegyven nap után játszottak ismét bajnokit, szombat délelőtti ellenfelük a BFKA Balatonfüred U22-es alakulata volt.

A Veszprém nyerte a "házi derbit" - Fotó: Wolf Attila - bfakademia.huA Veszprém nyerte a "házi derbit" - Fotó: Wolf Attila - bfakademia.hu

A tópartiak kezdték jobban a megyei derbit (4. perc: 1-4), a játékrész harmadához érve azonban már egált mutatott az eredményjelző (6-6). Ekkor ismét a Füredhez került az előny, a mieink a nyolc gólig jutó Lukács Péter vezényletével a 24. minutumban vezettek először (14-13), majd a szünetig meg is duplázták fórjukat (18-16).

A második felvonás elején egalizált Kis Ákos legénysége, amely egészen a 44. percig tartotta a lépést vendéglátójával (22-22). Zsinórban hatot lőtt Velky Péter és Momor Ilics csapata, miközben Palasics Kristóf hálója érintetlen maradt. A vendégeknek így már a tizenegy gólig jutó Szmetán Máté remeklése ellenére sem maradt esélyük a felzárkózásra (végeredmény: 30-27).

Folytatás február 6-án, amikor is a NEKA-hoz utazik a BFKA Veszprém U22.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, a 8. fordulóból elhalasztott mérkőzésen:
BFKA Veszprém U22–BFKA Balatonfüred U22 30-27 (18-16)
Veszprém, DEVM csarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Sándor, Szabó
Veszprém: Palasics – Szűcs B., Horváth M., Lukács 8, Szabó T. 2, Pergel 7, Dobi 4

Utolsó módosítás: 2021. május 8. 15:43
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B, 2020/2021 6. 2021. május 22. 18:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok BFKA Veszprém U22 Tatai AC
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2020/2021 2. 2021. május 19. 19:30 Veszprém, DEVM Sportcsarnok BFKA Veszprém Rév TSC
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B, 2020/2021 3. ma 13:00 Szigetszentmiklós, SZKSK Csarnok Szigetszentmiklós BFKA Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B, 2020/2021 7. 2021. május 12. 18:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok BFKA Veszprém PLER Budapest 31-34
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2020/2021 19. 2021. május 7. 19:30 Veszprém, DEVM csarnok BFKA Veszprém U22 Pécsi VSE 32-26
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2020/2021 19. 2021. április 24. 11:00 Balatonfüred, Eötvös Sportcsarnok BFKA Balatonfüred U22 BFKA Veszprém U22 33-34