2021. április 20.
//
Konrád, Tivadar névnap

A Barca a második félidőben átrohant a Veszprémen

Ígéretes első játékrészt követően hétgólos vereséget szenvedett Barcelonában a Telekom Veszprém kedd este a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

Öt nap leforgás alatt másodszor csapott össze a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a korábbi kilencszeres győztes Barcelona és a négyszeres ezüstérmes Veszprém. Miután a királynék városában rendezett „odavágón” három góllal a spanyolok nyertek, a veszprémiek a gyors visszavágás reváns reményében keltek útra.

Tették ezt mindössze tizennégy fős kerettel. Andreas Nilsson ugyanis közvetlenül az utazás előtt rosszul lett, Vuko Borozan pedig családi problémái miatt nem tarthatott a társakkal. Ráadásul a szigorú utazási szabályok miatt már nem lehet változtatni a keret összetételén, így a sérült Rasmus Lauge mellett Székely Márton, Kent Robin Tönnesen és Petar Nenadics is itthon maradt. A Barca viszont tovább erősödött a múlt heti ütközethez képest, hiszen Blaz Janc és Dika Mem is visszatért.

Sorhaindo vezetésével villámgyorsan ellépett 3-1-re a Barca, de a Veszprém sem adta olcsón a bőrét. A szezon eddigi részében jobbára mellőzött Siskarjov és Markussen góljaival nagyszerűen tartotta a lépést a magyar bajnok, amely a múlt héten látottnál lényegesen hatékonyabb védekezéssel rukkolt elő (8. perc: 5-5).

Siskarjov a vezetést is kicsikarta, de Dolenec és Sorhaindo révén azonnal fordítottak a gránátvörös-kékek. Fej-fej mellett haladtak a felek, a mieinknél Markussen és Moraes járt élen a gólszerzésben (13. perc: 8-8).

Támadásban akadozott a veszprémi gépezet, amin David Davis időkérése sem segített. Szerencsére a hazaiak is sokat hibáztak, akik a csaknem nyolcperces veszprémi gólcsend alatt „csak” hármat lőttek. Igaz, ebben Corralesnek is volt szerepe, aki több fontos védést is bemutatott. Manaszkov után Fabregas és Mem is megzörgette a hálót, a 22. percben így már 13-9 állt az eredményjelzőn.

Ekkor a spanyol bajnok támadójátékába került porszem. Hat percig érintetlen maradt Corrales hálója, akivel szemben Dolenec után Gómez is büntetőt hibázott. Markussen, Moraes és a duplázó Mahé révén négyet vágott zsinórban és egyenlített a Telekom. Jahja előbb gyönyörű gólpasszt adott Moraesnek, majd egy remek labdaszerzés után maga is betalált. Gómez időn túli hetesével végül egálra hozta a játékrészt a Barca.

A tizennégy védést bemutató Perez de Vargas és csapata, a Barca örülhetett a Veszprém elleni BL-rangadón (archív fotóIA tizennégy védést bemutató Perez de Vargas és csapata, a Barca örülhetett a Veszprém elleni BL-rangadón (archív fotóI

A második félidő Palmarsson tíz méterről eleresztett bombájával indult, amelyre a 250. Veszprém-meccsét játszó Lékai válaszolt. Ligetvári kisbüntetése után kettővel elléphetett volna a Pascual-csapat, ám Corrales védte Cindric lövését. Siskarjov szép pörgetésével és Blagotinsek lövésével a 35. percben is tartotta a lépést vendéglátójával a Davis-csapat (18-18).

Elég volt azonban néhány veszprémi pontatlanság, technikai hiba, máris elhúzott a vendéglátó: Palmarsson és Arino akcióból volt eredményes, Gómez pedig újabb két büntetőt értékesített. Lékai gólja után Corrales kétszer is nagyot védett, de ebből nem sikerült előnyt kovácsolni. Gomez és Arino villanását követően a második idejét is kikérte Davis mester (41. perc: 24-19).

Az egyperces tanácskozás sem változtatott a meccs képén: a Barca könyörtelenül megbüntette ellenfele technikai hibáit, eladott labdáit. Utóbbi téren élen járt Mahé, aki bizonyítási vágytól fűtve, de rengeteg hibával játszott. Maqueda vezényletével a mérkőzés háromnegyedénél még sikerült visszajönni mínusz négyre (26-23), de a jóval magasabb sebeséggel kézilabdázó házigazda azonnal elhúzott hattal (30-24).

Corrales mellett Markussen és Moraes teljesítményét sem érhette kritika – a dán balátlövő nyolcszor, a brazil beállós hétszer volt eredményes –, de az Építőknek már nem volt esélye a felzárkózásra, amiben Perez de Vargas remeklése is szerepet játszott. Akárcsak Veszprémben, hazai környezetben is harminchét gólig jutott a Barca, a magyar bajnok viszont csak harmincig jutott.

Csütörtök este (20.45) a legutóbbi két BL-meccsét egyaránt megnyerő Celje vendégeként kell javítania Lékaiéknak. Az elmúlt hetekben látottakból kiindulva talán mondani sem kell, újabb kőkemény próbatétel előtt állnak a Davis-legények.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, a 10. fordulóból elhalasztott mérkőzésen:
Barca–Telekom Veszprém 37-30 (15-15)
Barcelona, zárt kapuk mögött. Vezette: Pichon, Reveret (franciák)
Barcelona: Perez de Vargas – Gómez 10 (5), Dolenec 2, Sorhaindo 3, Goncalves, Palmarsson 6, Arino 4
Csere: Cindric 2, Fabregas 3, Entrerrios 1, Langaro 2, Mem 1, Makuc, Janc, A. Pascual 3
Vezetőedző: Xavier Pascual
Veszprém: Corrales – Siskarjov 3, Maqueda 3, Lékai 3, Blagotinsek 1, Markussen 8, Manaszkov 1
Csere: Cupara (kapus), Ligetvári, Moraes 7, Mahé 2, Jahja 2, Strlek
Vezetőedző: David Davis
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. -/-

A csoport másik meccsén:
RK Celje Pivovarna LaskoPPD Zagreb 29-28 (14-12)

Utolsó módosítás: 2021. április 18. 8:55
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2020/2021 1/4 2021. május 13. 20:45 Franciaország, Nantes HBC Nantes Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 6. 2021. május 4. 18:00 Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok Tatabánya Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 22. 2021. április 23. 18:00 Komló, Sportközpont Komló Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 18. 2021. április 17. 17:00 Balatonfüred, Szabadidőközpont Balatonfüred Telekom Veszprém 26-31
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 23. 2021. április 14. 18:00 Budapest, Elek Gyula Aréna FTC Telekom Veszprém 28-39
kézilabda Férfi kézilabda Magyar Kupa, 2020/2021 döntő 2021. április 12. 19:45 Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok Telekom Veszprém Mol-Pick Szeged 28-26