Két ezüstérem a serdülő ob-n

2021. február 10. 18:35 // Forrás: VEDAC
Szemán Kata és Balogh Attila is dobogóra állhatott az U16-os fedett pályás atlétikai országos bajnokságon.

A serdülő korosztálynak tartottak országos fedett pályás atlétikai bajnokságot, s ezzel egy időben egy nyílt viadalon mutathatták meg felkészültségüket a sportolók a BOK csarnokban. A Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) több fiatalt is nevezett a két erőpróbára.

Az U16-os ob-n két ezüstérmet szereztek a veszprémiek. A fiúknál Balogh Attila 800 méteren második helyen végzett, míg 1500 méteren alig maradt le a dobogóról, és negyedik lett. A lányoknál Szemán Kata is hasonlóan szerepelt: 800 méteren a dobogó második fokát foglalhatta el új egyéni csúccsal, míg 1500 méteren a negyedik helyezést szerezte meg. Klubtársa Bognár Emma is ezen a két távon indult, a rövidebb távon hatodik, a hosszabbon tizennegyedik lett, ám mindkétszer új egyéni rekordot futott.

Balogh Attila, Szemán János és Szemán Kata - Fotók: VEDACBalogh Attila, Szemán János és Szemán Kata - Fotók: VEDAC

Az U16-os viadalon szintén megdöntötte eddigi legjobb eredményét Furda Botond 800-on és 1500 méteren, Esső Dóra és Németh Dóra ugyancsak ezen a két távon, Kovács Jázmin pedig 800-on.

Ugyanezen a hétvégén rendezték meg a MASZ nyílt fedett pályás versenyét, ahol szintén fiatalok képviselték a veszprémi klubot.

A férfiaknál Honti Marcell 1500 méteren új egyéni csúcsot ért el 4:02.35 perccel és ezzel ötödik lett. Szintén egyéni legjobb eredményt könyvelhetett el Edvy András is.

A nőknél 400 méteren a 16 esztendős Fekete Júliát és Rédling Renátát kell kiemelnünk. Előbbi 400 méteren tizedik lett új egyéni rekorddal, de a legjobb húsz között ő volt a legifjabb résztvevő, és versenyről versenyre egyre közelebb kerül az ifi EB részvételhez, a 20. pedig éppen az említett klubtársa lett. Rédling Renáta 800 méteren volt az egész mezőny legfiatalabbja, s itt végzett a 13. pozícióban.

Kovács Jázmin, Bognár Emma, Esső Dóra, Szemán Kata, Szemán János, Balogh Attila és Furda BotondKovács Jázmin, Bognár Emma, Esső Dóra, Szemán Kata, Szemán János, Balogh Attila és Furda Botond

Dicséret illeti még Arnhoffer Katát, aki 1500-on lett kilencedik.

Eredmények. Férfiak. 800: 2. Balogh Attila 2:02.32, 16. Furda Botond 2:24.39. 1500: 4. Balogh Attila 4:26.90, 13. Furda Botond 4:59.80. Női. 800: 2. Szemán Kata 2:20.44, 6. Bognár Emma 2:26.59, 18. Esső Dóra 2:38.13, 20. Kovács Jázmin 2:39.75, 28. Németh Dóra 2:47.88. 1500: 4. Szemán Kata 4:58.6, 14. Bognár Emma 5:27.14, 17. Kovács Jázmin 5:34.82, 18. Esső Dóra 5:34.89, 25. Németh Dóra 6:07.89.

MASZ nyílt fedett pályás verseny és Szuper Liga 3 próba. Férfi. 1500: 5. Honti Marcell 4:02.35 PB, 15. Edvy András 4:13.38. Női. 400: 10. Fekete Júlia 57.85, 20. Rédling Renáta 60.23. 800: 13. Rédling Renáta 2:29.36. 1500: 9. Arnhoffer Kata 5:09.08.