2021. március 2.
//
Lujza névnap

Fölényes Telekom-siker Orosházán

A listavezető Telekom Veszprém magabiztos, tizenhárom gólos győzelmet aratott a kiesés ellen küzdő Orosháza vendégeként szombaton a férfi kézilabda NB I-ben.

A tizenharmadik helyezett, eddigi kilenc bajnokiján egyetlen győzelmet, két döntetlent és hat vereséget számláló Orosháza vendégeként folytatta élvonalbeli szereplését az éllovas Telekom Veszprém.

David Davis vezetőedző négy játékosának – Gasper Margucnak, Dejan Manaszkovnak, Lékai Máténak és Omar Jahjának – is pihenőt adott a BL-ben a Motor Zaporizzsját szerdán négy góllal legyőző csapatából. Szintén kihagyta a találkozót a sérült Rasmus Lauge, illetve Székely Márton.

Kissé álmosan kezdett a magyar rekordbajnok. Lele duplájára Maqueda még válaszolt egy hatalmas bombával, Németh hetesének és Bella átlövésének köszönhetően a 6. percben azonban már 4-1-re vezettek a hazaiak.

A Telekom lassanként felpörgött, Nenadics két hétméterest is értékesített, a játékrész harmadához érve már 5-5-ös egált mutatott az eredményjelző. Döme jóvoltából azonnal visszavette előnyét a házigazda, válaszul Maqueda zörgette meg a hálót. A spanyol a lövést követően ráesett a vállára, de szerencsére némi pihenőt követően folytatni tudta a játékot.

Andreas Nilsson ötször talált be a szombat esti bajnokin (archív fotó)Andreas Nilsson ötször talált be a szombat esti bajnokin (archív fotó)

Strlek üres kapus góljával a 14. minutumban vezetett először a Davis-csapat. Lele ekkor még egyenlített, de Siskarjov, Tönnesen és Nenadics révén zsinórban hármat lőtt a Veszprém (16. perc: 7-10).

Időt kért a sárga-zöld mezesek szerb trénere, Ratko Djurkovics, aki fel is rázta az övéit. Tóth Károly, Sakic és Lele átlövéseivel továbbra is tapadni tudott az Orosháza (21. perc: 11-13). Siskarjov két gólt követően harmadjára már hibázott, a túloldalon ismét Sakic villant meg (12-15).

A hajrában Corrales több védést is bemutatott, elöl Nenadics villogott, a mieink így hétgólos fórral vonulhattak a pihenőre (12-19).

Blagotinsek, Tönnesen és Siskarjov góljaival kezdődött a második félidő, így gyorsan tízre nőtt a különbség. Ismét időt kérte a Békés megyeiek, akik Lele és Döme jóvoltából faragni is tudtak hátrányukból (37. perc: 14-22).

Mahé vezetésével tovább robogott az Építők, amely ismét kétszámjegyűre hizlalta fórját. A hazaiak továbbra is nagy lelkesedéssel kézilabdáztak, a meccs háromnegyedéhez visszajöttek mínusz hétre (44. perc: 18-25).

Támadásban többször is hibázott a Djurkovics-csapat, az éllovas sorra vezethette gyors ellentámadásait, Siskarjov pedig rendre higgadtan értékesítette a lehetőségeit. A kiválóan irányító Nenadics újabb büntetőjének köszönhetőek plusz tízzel fordultak az utolsó tíz percre a bakonyiak (20-30). A végjátékban Nilsson is megszórta magát, a svéd légiós állította be a 23-36-os végeredményt is.

Férfi kézilabda NB I, 18. forduló:
Orosházi FKSE–Telekom Veszprém 23-36 (12-19)
Orosháza, zárt kapuk mögött. Vezette: Réti, Szedmák
Orosháza: Özmusul – Pásztor M., Tóth K. 3, Döme 2, Bella 3, Lele 6 (1), Németh L. 1 (1)
Csere: Majdán 1 (kapus), Kancel, Usal, Sakic 4, Kiss A. 1, Lászlai 2, Molnár G.
Vezetőedző: Ratko Djurkovics
Veszprém: Corrales – Siskarjov 7, Maqueda 2, Blagotinsek 2, Ligetvári, Markussen, Strlek 3
Csere: Cupara (kapus), Mahé 3, Nenadics 8 (4), Tönnesen 4, Borzan 1, Nilsson 5, Moraes 1

Utolsó módosítás: 2021. február 28. 9:37
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 11. 2021. március 17. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Dabas
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 9. 2021. március 6. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Komló
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 13. holnap 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém HBC Nantes
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 17. 2021. február 27. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Eger 44-28
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 12. 2021. február 25. 20:45 Zágráb, Arena Zagreb PPD Zagreb Telekom Veszprém 28-35
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 18. 2021. február 20. 18:00 Orosháza, Városi Sportcsarnok Orosháza Telekom Veszprém 23-36