//
Zsolt, Leó névnap

BFKA Veszprém: újabb győzelem

2021. február 25. 14:34
A BFKA Veszprém U22 hatgólos diadalt aratott szerda este a vendég Budai Farkasok felett a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának tizedik fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

Sorozatban negyedik győzelmét készült begyűjteni szerdán városunk másodosztályban szereplő férfi kézilabdacsapata, a BFKA Veszprém U22. Velky Péter és Momir Ilics csapata a tizedik fordulóból elhalasztott mérkőzését pótolta. A bakonyiak a DEVM Sportcsarnok zárt kapui mögött a Budai Farkasok együttesét fogadták.

Az első tizenöt percben fej-fej mellett haladtak a felek (8-7). Palasics többször is fontos pillanatokban hárított, ezzel támaszt nyújtva társainak. Akik félidei szünethez közeledve mindezt gólokkal hálálták meg: a BFKA Veszprém a pihenőre kétgólos előnyt harcolt ki magának (15-13).

(archív fénykép - Wolf Attila)(archív fénykép - Wolf Attila)

Visszatérve a játéktérre meggyőző magabiztosságot tanúsított a bakonyi gárda, amely öt perc után már öttel vezetett (20-15). A vendég budaörsi alakulat mindent megtett a felzárkózás érdekében, de a BFKA védekezésben is pazarul teljesített: a vége pedig hatgólos veszprémi siker lett (34-28).

A Veszprém U22 sorozatban negyedik sikerét jegyezte a másodosztályban.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 10. fordulóból elhalasztott mérkőzés:
BFKA Veszprém U22–Budai Farkasok 34-28 (15-13)
Veszprém, DEVM Sportcsarnok, zárt kapuk mögött.
A BFKA legeredményesebb góldobói: Lukács 12, Dörnyei 6. Edző: Velky Péter és Momir Ilics.
A Farkasok legeredményesebb góldobói: Benmiloud 10, Korsós 6. Edző: Koi Endre.
Hétméteresek: 5/4, ill. -/-
Kiállítások: 6, ill. 6 perc

Így értékelt a győzelem után a veszprémiek edzője:

Momir Ilics: – Nehéz mérkőzésre számítottam, de a fiúk tökéletesen hajtották végre azt, amit kértem tőlük.Támadásban és védekezésben egyaránt szép dolgokat csináltak, ám ahhoz, hogy az idényben elérjük a céljainkat még többet kell dolgoznunk.

Utolsó módosítás: 2021. április 2. 8:40
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2020/2021 19. 2021. május 7. 19:30 Veszprém, DEVM csarnok BFKA Veszprém U22 Pécsi VSE
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2020/2021 19. 2021. április 25. 16:00 Balatonfüred, Eötvös Sportcsarnok BFKA Balatonfüred U22 BFKA Veszprém U22
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2020/2021 18. 2021. április 16. 18:00 Budapest, Sportkastély PLER-Budapest BFKA Veszprém U22
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2020/2021 4. 2021. április 9. 19:30 Veszprém, DEVM Sportcsarnok (zárt kapuk) BFKA Veszprém U22 ETO-SZESE 31-28
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2020/2021 9. 2021. április 1. 19:30 Pécs, Lauber Dezső Városi Sportcsarnok Pécsi VSE BFKA Veszprém U22 23-30
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2020/2021 17. 2021. március 28. 18:00 Tata, Güntner Aréna Tatai AC BFKA Veszprém U22 32-40