2021. augusztus 2.
//
Lehel névnap

Tízen belül maradt a Komló a Veszprém ellen

A címvédő, listavezető Telekom Veszprém 40-31-re verte a vendég Komló együttesét az első osztályú férfi kézilabda-bajnokság szombat kora délutáni találkozóján.

Az éllovas Telekom Veszprém szombat kora délután a tizedik helyezett Komlót fogadta a férfi kézilabda élvonal 9. fordulójának őszről elhalasztott mérkőzésén.

A hazaiaknál a sérült Rasmus Lauge mellett Gasper Marguc, Jorge Maqueda és Petar Nenadics is hiányzott. Akárcsak Blaz Blagotinsek, akinek a napokban született meg a kislánya. Természetesen Székely Márton nevével sem találkozhattunk a jegyzőkönyvben, a válogatott kapus ugyanis az idény hátralévő részét a portugál bajnok Portónál tölti kölcsönben.

Oláh révén a vendégek szerezték vezetést, akik 2-2-ig tudták tartani a lépést a bakonyiakkal. A folytatásban aztán átrobogott ellenfelén a nyitott védekezéssel előrukkoló Veszprém, amely az első hét percben hét gólig jutott. 7-2-nél időt kért Kilvinger Bálint, csapata a Veszprémben is megforduló Djurdjevics védéseinek köszönhetően a folytatásban valamelyest közelebb tudott zárkózni (12. perc: 9-5).

Kentin Mahé irányításával simán nyert a Telekom - Fotók: Vörös Dávid - telekomveszprem.huKentin Mahé irányításával simán nyert a Telekom - Fotók: Vörös Dávid - telekomveszprem.hu

Mahé több alkalommal is remek átadásokkal találta meg Nilssont, aki rendre értékesítette is a lehetőségeit. A Komló soraiban a magyar válogatottnál is számításba vett Jerkovics átlövései bizonyultak sikeresnek, a veszprémi nevelésű Melnyicsuk két hetesével feljött mínusz háromra a rivális (16. perc: 12-9).

David Davis a félidő derekánál szinte sort cserélt. Lékai, Markussen, Moraes és Jahja beállítása pedig új lendületet adott a magyar rekordbajnoknak, amely hármat lőtt zsinórban válasz nélkül. Hoffmann ötperces gólcsendet tört meg, de a Telekom tovább robogott. Jahja, Siskarjov és Moraes gólja után a 24. percben már 18-10 állt az eredményjelzőn. Úgy tűnt, hogy már a szünet előtt kétszámjegyűre nőhet a különbség, de a hajrában eredményesen támadtak a Baranya megyeiek, akik hétre csökkentették hátrányukat (21-14).

Melnyicsuk akciógólja nyitotta a második felvonást, amelyre Borozan válaszolt. A montenegrói balátlövő begyűjtött egy kétperces kisbüntetést, a mellé megítélt büntetőt Melnyicsuk vágta be. Szkokán előtt adódott lehetőség, hogy ötre redukálja csapata hátrányát, de a csereként beállt Cupara védte a ziccert. A Veszprém villámgyorsan büntetett: Tönnesen bombájával a 36. percben már 25-17-es állást jegyezhettünk fel.

Továbbra is a támadójátékok domináltak, sűrűn záporoztak a gólok mindkét oldalon. A támadásban remeklő Veszprém „üldözte” a tízgólos differenciát, de a kék-fehér mezesek nem adták olcsón a bőrüket. A találkozó kétharmadánál Manaszkov gyönyörű mozdulattal, svédcsavarból talált be, amire sorozatban szerzett három góllal felelt a rivális (42. perc: 29-23).

Ligetvári is feliratkozott a gólszerzők közé, ezzel a Veszprém valamennyi mezőnyjátékosa elmondhatta magáról, hogy eredményes volt. A játék képe mit sem változott: a házigazda ismét elhúzott nyolc góllal, de a Kilvinger-csapat mindig közelebb tudott lopódzni (51. perc: 34-28).

Külön említést érdemel Melnyicsuk, aki mind a hat hetesét értékesítette, s kiválóan irányította az övéit. Úgy tűnt, hogy a végén közé teheti a tíz gólt a Davis csapat, hiszen Moraes kettővel a lefújás előtt 39-30-ra alakította az állást. Ám Kilvinger mester időt kért, Beck betalált, Strlek gólja így már „csak” a plusz kilenchez volt elegendő (40-31).

A veszprémiek tehát győzelemmel a hátuk mögött kezdhetik meg a válogatott hetet. A Telekom legközelebb március 17-én lép pályára, amikor is a Dabas látogat a Veszprém Arénába.

Férfi kézilabda NB I, a 9. fordulóból elhalasztott mérkőzés:
Telekom Veszprém–Sport36-Komló 40-31 (21-14)
Veszprém Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Altmár, Horváth M.
Veszprém: Corrales – Siskarjov 5, Tönnesen 3, Mahé 6 (2), Nilsson 4, Borozan 4, Strlek 5
Csere: Cupara (kapus), Lékai 1, Markussen 2, Moraes 4, Jahja 4, Ligetvári 1, Manaszkov 1
Vezetőedző: David Davis
Komló: Djurdjevics – Szkokán 5, Oláh 1, Grünfelder 2, Metcz, Jerkovics 7, Takács B. 2
Csere: Szilágyi (kapus), Hoffmann 2, Sunajko F. 2, Melnyicsuk 7 (6), Beck 2, Dobi 1, Kovácsevics
Vezetőedző: Kilvinger Bálint
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/6

kézilabda Férfi kézilabda felkészülési mérkőzések 3. 2021. augusztus 28. 17:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém THW Kiel
kézilabda Férfi kézilabda felkészülési mérkőzések 2. 2021. augusztus 18. 18:00 Tatabánya Grundfos Tatabánya Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda felkészülési mérkőzések 1. 2021. augusztus 14. 11:00 Balatonfüred, Szabadidőközpont Balatonfüredi KSE Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, döntő, 2020/2021 2. 2021. június 5. 18:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mol-Pick Szeged 36-37
kézilabda Férfi kézilabda NB I, döntő, 2020/2021 1. 2021. június 2. 19:00 Szeged, Városi Sportcsarnok Mol-Pick Szeged Telekom Veszprém 31-28
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 26. 2021. május 26. 19:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Tatabánya 34-25