7°C
7°C

Már nem a Kristály vezeti a megyei élvonal tabelláját

2021. március 8. 7:04
Az Ajka Kristály 1-1-es döntetlent játszott a Balatonalmádi csapatával a VEHIR.HU megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának rangadóján. A Tihany 10-3-ra kiütötte a Badacsonytomajt, amivel a tabella élére állt.

A hétvége rangadóját a forduló előtt listavezető Ajka Kristály és a harmadik helyen álló Balatonalmádi vívta szombaton. A vendég tópartiak Burcsik Martin korai góljával vezetést szereztek, de Ambrus Kristóf a 32. percben válaszolni tudott. A jó iramú mérkőzésen több gól már nem esett, így 1-1-re végeztek a felek.

A Balatonalmádi 1-1-es döntetlent játszott a Kristállyal (archív fotó)A Balatonalmádi 1-1-es döntetlent játszott a Kristállyal (archív fotó)

A döntetlen a Tihanynak kedvezett, amely 10-2-re kiütötte a vendég Badacsonytomajt, így egy meccsel kevesebbet játszva is a pontvadászat élére ugrott. A találkozón Horváth Ákos négyszer, Henn Márk háromszor volt eredményes.

Szintén kiütéssel nyert a Pét a vendég Várpalota ellen (6-1). A házigazda TIAC pedig 4-0-ra simázta le a Herendet.

A Magyarpolány Szakonyi Stephan mesterhármasával 3-0-ra diadalmaskodott Devecserben, a csatár immáron húsz találttal vezeti a góllövőlistát.

Jóval szorosabban alakult az úrkútiak gyulafirátóti vendégjátéka, akik Korpos 39. percben szerzett találatával tudtak nyerni (0-1).

A forduló egyetlen vasárnapi mérkőzésén a sereghajtó Csetényhez látogatott a Sümeg, amely papírforma győzelmet aratott (0-3).