11°C
11°C

Iksz a rangadón, a Magyarpolány sem tudta megállítani a Tihanyt

2021. március 15. 4:00
A VEHIR.HU megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának rangadóján a Fűzfő 1-1-es döntetlen játszott a vendég Ajka Kristállyal. A Tihany 2-0-ra nyert Magyarpolányban, így hat pontra növelte előnyét a tabella élén.

A szombatra kiírt Badacsonytomaji SE–TIAC VSE bajnokit elhalasztották, a többi találkozót azonban megrendezték a hétvégén a megyei élvonalban.

A 19. kör rangadóján a hatodik helyezett Balatonfűzfő a második Ajka Kristályt fogadta. Zágor Máté 14. percben szerzett góljára Böröczky Bálint válaszolt az 56. minutumban, így megosztoztak a pontokon a felek (1-1).

A fűzfőiek 1-1-es döntetlent játszottak az ajkaiakkal (archív fotó)A fűzfőiek 1-1-es döntetlent játszottak az ajkaiakkal (archív fotó)

Az éllovas Tihany kihasználta riválisa pontvesztését, amely Siliga Robin és Horváth Ákos góljaival mindhárom pontot elhozta a Magyarpolány otthonából (0-2). A félszigetiek így már hatpontos fórral vezetik a tabellát.

A harmadik Úrkút magabiztosan verte a Devecsert (3-1). A BalatonalmádiPét bajnoki pedig gólnélküli döntetlennel zárult (0-0).

Az alsóházban a Herend 3-0-re verte a Csetényt, a Várpalota pedig fordulatos mérkőzésen múlta felül a Gyulafirátótot (3-2).

VEHIR.HU megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság, 19. forduló:

Március 13., szombat:

Herendi PSK–Csetény SE 3-0 (0-0)
Gólszerzők: Benedek (52.), Major (54.), Takács B. (59.)

Úrkút SK–Devecser SE 3-1 (1-0)
Gólszerzők: Uj (23.), Korpos (48.), Márton (89.), ill. Nagy Sz. (77.)

Várpalotai BSK–Gyulafirátót SE 3-2 (0-1)
Gólszerzők: Csapó (48.), Csrepka (50.), Prill (81.), ill. Varga D. (34.), Tímár (61.)

Fűzfői AK–Ajka Kristály SE 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Zágor (14.), ill. Böröczky (56.)