2021. május 16.
//
Botond, Mózes névnap

Gyenge második félidő, alulmaradt a HOYA

A HOYA-PE Veszprém tizenhét pontos vereséget szenvedett a szigetszentmiklósi BKG otthonában vasárnap a férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport 24. fordulójának mérkőzésén.

A HOYA-Pannon Egyetem Veszprém vasárnap idegenbeli összecsapásra készült: a bakonyiak a tabella második helyén álló BKG Príma Akadémia otthonában léptek pályára. A vendégek számára jó hírként szolgált, hogy ismét soraikban tudhatták az eltiltás után visszatérő Nebojsa Dukicsot.

Pontok nélkül tértek haza kosarasaink (archív fénykép)Pontok nélkül tértek haza kosarasaink (archív fénykép)

Az első negyedben izgalmas, kiegyenlített párharc folyt a játéktéren (10. perc: 20-18). A veszprémiek ezt követően is tartották a lépést vendéglátóikkal, ám fordítaniuk nem sikerült a nagyszünetig (félidei állás: 41-38).

A pihenőt követően több hibát is vétettek a bakonyiak, amelyeket a házigazda könyörtelenül kihasznált (30. perc: 64-49). Az utolsó felvonásban pedig már hiába adott bele mindent a HOYA, a mérkőzést végül elvesztette 87-70-re.

Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport alapszakasz, 24. forduló:
BKG Príma Akadémia-HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 87-70 (20-18, 21-20, 23-11, 23-21)
Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok, zárt kapuk mögött.
BKG: Armaghani 13/3, Nagy Be. 11/3, Buzás 2, Reizer, Nagy Bo. 40/21. Cserék: Cooper 10, Opre 2, Nagy S 3/3, Szeleczki 6, Halász, Gyapjas, Szanyi. Edző: Dr. Nagy Ágoston.
Veszprém: Szücs 8/6, Madár 2, Orgona 10, Szabó 19/9, Dukic 18/6. Cserék: Sipos 5/3, Birkás, Futó 8, Glatz. Edző: Baksa Szabolcs.

Szalai Csaba
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B rájátszás, 2020/2021 helyosztó 2021. május 8. 17:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok HOYA-PE Veszprém NKA Pécs 79-70
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B rájátszás, 2020/2021 helyosztó 2021. május 5. 18:00 Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok NKA Pécs HOYA-PE Veszprém 85-82
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport rájátszás, 2 helyosztó 2021. április 25. 17:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok HOYA-PE Veszprém Budapesti Honvéd 75-92