2021. augusztus 2.
//
Lehel névnap

Tizennyolccal verte a Dabast a Veszprém

Magabiztos győzelemmel hangolt a Mol-Pick Szeged elleni vasárnapi rangadóra a listavezető Telekom Veszprém, miután a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján 38-20-ra kiütötte a vendég Dabas együttesét.

A nemzeti együttesek múltheti programja után máris folytatódtak a klubküzdelmek a férfi kézilabdázóknál. A honi élvonal szerdai játéknapján a tizenhat győzelemmel és egy döntetlennel éllovas Telekom Veszprém a két sikerrel, egy iksszel és nyolc vereséggel a tabella tizenkettedik helyén álló Dabast látta vendégül a zárt kapus Veszprém Arénában.

David Davis vezetőedző továbbra sem számíthatott a térdműtét után lábadozó Rasmus Lauge játékára. Jorge Maqueda, Danyiil Siskarjov, Kentin Mahé és Blaz Blagotinsek szintén kimaradt a meccskeretből, amelyben az utánpótláscsapat tehetséges jobbszélsője, Dörnyei Borisz is helyet kapott.

Alaposan bekezdett a találkozó elején Nilsson, aki csapata első négy gólját jegyezte (7. perc: 4-2). A dabasiak többször is átjátszották a hazaiak nyitott védekezését, s bár Cupara több védést is bemutatott, a félidő harmadánál egyenlő állást mutatott az eredményjelző (6-6).

Fotók: Vörös Dávid - telekomveszprem.huFotók: Vörös Dávid - telekomveszprem.hu

A másik kapuban szintén jól kezdett Holló, aki kétszer is védte Marguc ziccerét. David Davis pedig azonnal cserélt a jobbszélen: jött Dörnyei, aki góllal hálálta meg mestere bizalmát. Strlek és Lékai vezetésével ismét ellépett hárommal a Telekom, de Török és Fekete villámgyorsan egyre csökkentette a különbséget (17. perc: 9-8).

A veszprémiek szokásosnak mondható sorcseréjét követően Markussen is feliratkozott a gólszerzők közé, majd Manaszkov duplázott. Tóth hetesét követően ismét Dörnyei, majd Markussen villant meg, a 21. percben már öt volt közte (14-9).

Fekete Bálint vezényletével továbbra is jól tartották magukat a Pest megyeiek, akik héttel a szünet előtt is csak három góllal maradtak le vendéglátójuktól (15-12). A Veszprém megpörgette a hajrát, miközben Cupara hétméterest is hárított. Az addigi legnagyobb különbség éppen a félidő végére alakult ki, amikor is Antal piros lapos büntetését Markussen használta ki egy életerős átlövéssel (19-13).

A második felvonás elején is emberelőnyben kézilabdázhattak a bakonyiak, akik kétszer is labdát szereztek, Nenadics pedig mindkét helyzetből üres kapus gólt lőtt. A Davis-csapat határozottan védekezett, amelynek köszönhetően könnyű gólokat lőhetett. Strlek egymás után jegyezhette találatait, a 37. percben aztán Borozan is feliratkozott a gólszerzők közé (25-15).

A folytatásban tovább nőtt a differencia, Tomori Győző legénysége egyre kevésbé tudta megnehezíteni ellenfele dolgát. A mérkőzés kétharmadánál Ligetvári is pályára lépett, aki két szép bombával és remek védőmunkát végezve szállt be (46. perc: 30-16).

Úgy tűnt, hogy a végén akár húsz gól is lehet közte, hiszen 32-18-as állásnál zsinórban ötöt dobtak a mienk, de Fekete meggátolta ezt.

A vége 38-20 lett, a Veszprém tehát kiütéssel hangolt az NB I vasárnapi (18.00) rangadójára, amelyre a hírek szerint tartalékosan érkezik a Mol-Pick Szeged gárdája.

Férfi kézilabda NB I, a 11. fordulóból elhalasztott mérkőzésen:
Telekom Veszprém–Dabasi KC VSE 38-20 (19-13)
Veszprém Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Bujdosó, Horváth V.
Veszprém: Cupara – Marguc, Tönnesen, Nilsson 7, Lékai 3, Borozan 1, Strlek 5
Csere: Moraes 2, Dörnyei 3, J. Omar 1, Manaszkov 5, Markussen 4, Nenadics 4, Ligetvári 3
Vezetőedző: David Davis
Dabas: Holló – Fekete B. 6, Tóth Á. 4 (2), Kurucz 1, Garajszki, Szöllősi Sz. 4, Török 2
Csere: Podoba (kapus), Laurinyecz 1, Kende 2, Antal, Győrvári
Vezetőedző: Tomori Győző
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: -/-, ill. 3/2

Elmarad az FTC elleni bajnoki

A Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) szerdai tájékoztatása szerint a március 26-ai FTC–Telekom Veszprém NB I-es találkozót a hazai együttes kérésére elhalasztják. A Ferencváros ugyanis nem rendelkezik elegendő játékossal, így nem tud kiállni a rekordbajnok ellen – tájékoztatott a bakonyi klub.

A bajnoki elhalasztása nincs befolyással a jövő szerdai Telekom–FTC Magyar Kupa-negyeddöntőre, amelyet a Veszprém Arénában rendeznek meg.

kézilabda Férfi kézilabda felkészülési mérkőzések 3. 2021. augusztus 28. 17:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém THW Kiel
kézilabda Férfi kézilabda felkészülési mérkőzések 2. 2021. augusztus 18. 18:00 Tatabánya Grundfos Tatabánya Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda felkészülési mérkőzések 1. 2021. augusztus 14. 11:00 Balatonfüred, Szabadidőközpont Balatonfüredi KSE Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, döntő, 2020/2021 2. 2021. június 5. 18:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mol-Pick Szeged 36-37
kézilabda Férfi kézilabda NB I, döntő, 2020/2021 1. 2021. június 2. 19:00 Szeged, Városi Sportcsarnok Mol-Pick Szeged Telekom Veszprém 31-28
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 26. 2021. május 26. 19:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Tatabánya 34-25