8°C
8°C

Megvédte címét az SVSE

2021. március 23. 13:30 // Forrás: SVSE / Nagy Cecília
A Sportolj Velünk SE idén is megnyerte a mezei futó ob-t: a vándorkupa Veszprémben maradt.

A Sportolj Velünk SE közel 60 fővel képviselte magát a hétvégi, Kecskeméten rendezett 113. mezei futó ob-n. A veszprémiek a korábbi évekhez hasonlóan csak megmutatni vitték el a bajnoki vándorkupát: nem eresztették, ismét csak győztesként emelhették a magasba.

Az U14-es kategóriában bakonyi részről mindenki egyéni csúcsot ért el. A lányok 3 km-t teljesítettek: Kiss Zsófia Csenge 10:58-cal, Lengyel Laura Bella 11:08-cal, Vass Boglárka pedig 11:26-tal ért célba, ami csapatban negyedik helyezést jelentett. A mezőny tagjaként Sándor Mirabella 11:28-cal, Pálfy Patrícia 11:58-cal, Sirkó Csenge 13:15-tel, míg Egyedi Viktória 14:23-mal végzett.

Az újonc fiú közül Simon Bence, Kiss András Gellért és Szirbek Titusz triója szerezte meg az első aranyérmét az SVSE-nek. Bence a hetedik helyen végzett 9:55-tel, András tizedikként ért célba 10:07-tel, mögötte Titusz 10:09-cel. 3000 m-es távon állt rajthoz Sinka Dániel (10:38), Horváth-Buday Bendegúz (11:08), Nyemcsok Noel (12:53) és Járfás Zalán is (12:57).

Fotó: SVSEFotó: SVSE

A serdülők között a lányoknál bronzérem született Felber Kata Zselyke, Kerékgyártó Zsófia és Kerékgyártó Dóra kiváló futásuknak köszönhetően. Zselyke tizenegyedikként haladt át a célvonalon 10:23-as időeredményt elérve, Zsófi 10:37-tel a 18. helyezést szerezte meg, míg nővére huszonhatodikként ért be 10:47-tel. A szintén 3 km-rel farkasszemet néző U16-osok között Badics Helka (11:31), Csáki Natália (12:38) és Besenyődi Petra (13:39) is egyéni csúcsot ért el.

A vasárnap első egyéni bajnoki címét Szirbek Albert szerezte, aki a 4,5 km-es távon nem talált legyőzőre. Albert esélyeshez méltóan állt az élre és óriási hajrával a végén győztesként léphetett a dobogóra 13:12-vel. A mezei távot Kovács Boton 15:28-cal, míg Várpalotai Huba 15:57-tel teljesítették. A fiúk a csapatversenyben az 5. helyezést szerezték meg.

Az ifjúsági lányok is 4,5 km-en küzdöttek meg egymással és a tereppel. Birnbauer Dalma (16:23), Kozma Nikolett (17:26) és Harnócz Lili (23:03) csapatban a 6. helyezést szerezték meg. A korosztályban, de a fiúk már 3 körön (6km) mutatták meg állóképességüket. A dobogó második fokára állhatott Kovács Ferenc Soma, aki 18:04-el végzett. Soma csapatban is átvehette az ezüstöt, Kubasi János-sal (19:52), Járosi Richárd-al (19:58) együtt. Az ifjúsági fiúk között 3 veszprémi sprinter is végigfutotta a 6000 m-t, Dabosi Marcell (21:58), Felber Farkas Ákos (22:07) és Orosz Botond (22:54).

A nők mezőnyéből Varga Gréta Barbarát kell kiemelni, aki abszolút kategóriában a 2. helyezést érte el, korosztályában pedig két aranyérmet is szerzett, egyéniben és csapatversenyben is a dobogó legfelső fokára állhatott. A bajnokcsapatnak Mező Zsófia Márta és Sigmond Sára is a tagjai voltak. Zsófia 18:34 alatt, Sára 19:06-tal teljesítették az 5 km-t. Kiss Georgina Dzsesszika 21:52-vel, Fábián Éva 22:59-cel, Berzsenyi Kata pedig 23:00-val zárta a versenyt, szintén az U20-as kategóriában. Az U23-as korosztályban Magyar Veronika (17:39), Bányi Petra (19:08) és Szarvas Júlia (22:59) összeállítású csapat a második helyen végzett. A felnőtt női mezőnyben Göncz Anna 20:33-mal és Helmrich Hanna 24:03-mal végeztek.

A nap zárásaként a férfiak a 8 km-es távot gyűrték le. Az abszolút kategória 3. helyezettje Szögi István Dániel (23:06), aki a bronzérme mellé Felber Balázzsal (24:33) és Nick Mártonnal (24:42) együtt ezüstérmet is átvehetett a csapatversenyben. A néhgykörös versenyben ringbe szálltak a pontokért Kiss Gergő Xavér (25:15), Takács Dávid (26:01), Felsőeőri-Nagy Péter (28:33).

Az U20-as kategóriában Tóth Márton végzett a 5. helyen 25:04-gyel, Borka Vince 25-45-tel a 9. helyen, Molnár Attila 27:01-gyel 16. helyen zárt, csapatban az ezüstérmet vehették át. Szintén a mezőnyben szurkolhattunk Szintay Ágostonnak (27:37), Sárossy Zsombornak (29:41) és Fekete Lőrincnek (35:49), ők a pontszerző 6. helyezést szerezték meg.