Második helyezés a csapatversenyben

2021. március 29. 17:29 // Forrás: VEDAC
A tavalyi harmadik hely után az idén már ezüstérem jutott a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Clubnak (VEDAC) a mezei futó magyar bajnokság csapatversenyében.

Az idén már 113. alkalommal rendezték meg a mezei futó magyar bajnokságot, amelynek Kecskemét adott otthont. Az újonc korosztályoktól a felnőttekig, mindenki megmutathatta felkészültségét, tudását, természetesen más-más távokon. A VEDAC szép számú csapattal vett részt az eseményen, ahol a küldöttség 106 pontot szerezve a második helyet érdemelte ki a csapatversenyben.

Az újonc, U14-es lányokra három kilométer várt. A lányoknál két csapatot indított a VEDAC, a Hamerli Luca, Herku Petra, Tróbert Boglárka hármas az ötödik helyet szerezte meg. Luca 10:28 perccel egyéniben a hetedik, Petra 11:39 perccel a 35., míg Boglárka 11:40 perccel a 36. helyen ért célba.

Böröcz-Bacher Csenge 12:13, Pánczél Kincső 12:34, Kárász Anna 12:37 perc alatt teljesítette a távot, és ezzel a hármasuk a 13. helyen zárt.

Fotók: VEDACFotók: VEDAC

Az U16-os, serdülő korcsoportban is két hármas próbált szerencsét a három kilométeren. A Szemán Kata, Hamerli Csenge, Esső Dóra alkotta gárda abszolútban a negyedik helyen végzett. Egyéniben Kata a nyolcadik lett kereken tíz perces eredménnyel. Csenge a 24. (10:44), Dóra a 28. (10:51) helyezést érte el.

A VEDAC másik alakulata összesítésben a tizenegyedik helyen végzett. Egyéniben Bognár Emma a 33. (11:02), Kovács Jázmin a 37. (11:10), míg Németh Dóra a 47. (11:30) helyen futott be a népes mezőnyben.

Az ifjúságiak kategóriájába tartozó lányoknak 4.5 kilométer volt az előírt penzum. Egyéniben Rédling Renáta a kilencedik helyen ért célba a 4,5 kilométeren, amit 15:34 perc alatt teljesített. Szemán Kitti 15:58 perccel a tizenkettedikként, Tóth Eszter 16:15-tel a tizennegyedikként zárt. A csapatuk pedig ezüstérmet vehetett át.

A VEDAC másik gárdája hetedik lett: Báles Pálma 22. (17:25), Torda Csenge 25. (17:55), Szijártó Dorina 29. (18:23) helyezéseivel.

Az U20-as lányok negyedik helyezéssel térhettek haza. A korosztályban Bálint Laura a hetedik helyen végzett (18:03), Inhof Lili 20:14 perccel a 17., Farkas Kincső 21:45 perccel a 20. lett.

A felnőtt hölgyek abszolút versenyében a VEDAC képviseletében hetedik lett Weibl Anissa, Bálint Laura és Lennert Olga. Az öt kilométeres távon egyéniben Anissa a 16. (17:17), Bálint Laura a 25. (18:03), míg Lennert Olga a 41. helyezést (19:10) érte el.

A VEDAC még egy triót el tudott itt indítani: Inhof Lili a 49. (20:14), Király Katalin az 54. (21:00), Farkas Kincső az 55. (21:45) helyen ért célba, így összesítésben a 12. lett a hármasuk.

Térjünk át a férfi, fiú mezőnyre. Az U14-es, újoncoknak három kilométert írtak elő a szervezők. A VEDAC csapata a dobogó második fokára állhatott fel. Egyéniben Eichberger Máté végzett legelőrébb, az ötödik helyen ért célba a három kilométeren (9:35), Mireider Gergő 9:59-cel a kilencedik, Fischer-Kovács Milán a 19. (10:14) lett. Ugyanitt a ­VEDAC másik triója – Varga Áron 27. (10:27), Ipacs József Zalán 33. (10:39), Kövesi Dávid 36. (10:46) – a nyolcadik lett.

A serdülő fiúknál 4,5 kilométer volt az előírt táv. Itt a VEDAC triója negyedikként zárt. Egyéniben Balogh Attila a 13. (14:11), Bálint Gergő a 15. (14:23), Furda Botond a 27. (15:30) helyen futott be.

Az ifi fiúknál, hat kilométeren a VEDAC alakulata az ötödik lett: Honti Marcell egyéniben a hatodik helyet szerezte meg (18:40), Bálint Ádám a 19. (20:40), Barát Benedek a 20. (21:08) helyen végzett.

A felnőttek abszolút csapatversenyében a Kovács Tamás, Kis Áron, Odonics Gábor triója negyedik lett. Egyéniben Tamás a tizenegyedik lett a nyolc kilométeres távon (23:56), Áron a 22. (24:45), míg Gábor a 47. (26:02). Ugyanitt Edvy András 51. (26:10), Rezeli Martin 52. (26:10), Görög Dániel 66. (27:35) triója összesítésben a 18. lett a csapatok között.