2021. augusztus 2.
//
Lehel névnap

A „nagy Veszprém” már döntős

A huszonhétszeres kupagyőztes Telekom Veszprém végig összpontosítva rendkívül könnyed, fölényes győzelmet aratott a Balatonfüred ellen a férfi kézilabda Magyar Kupa vasárnapi elődöntőjében Szigetszentmiklóson.

A veszprémi sportbarátok figyelme vasárnap és hétfőn Szigetszentmiklósra, a férfi kézilabda Magyar Kupa idei négyes döntőjére szegeződik. Sportágtörténeti kuriózumnak, valódi csemegének számít ugyanis, hogy a mezőnyben két veszprémi csapatért is szoríthatunk, miután a korábbi huszonhétszeres kupagyőztes Telekom mellett az NB I-es újonc Veszprémi KKFT– hatalmas bravúrral – szintén eljutott a legjobb négy közé.

Elsőként a végső favoritnak számító „nagy Veszprém” lépett parkettre, amely a mezőny harmadik Veszprém megyei alakulatával, a háromszoros bronzérmes Balatonfüreddel csapott össze a hétfői fináléba kerülésért.

Könnyedén jutott döntőbe a Telekom - Fotók: MKSZ FacebookKönnyedén jutott döntőbe a Telekom - Fotók: MKSZ Facebook

A bakonyiak remek formában várták a tornát, hiszen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében kettős győzelemmel múlták felül az északmacedón Vardar Szkopjét. David Davis vezetőedzőnek legfeljebb a bőség zavarával kellett megküzdenie a keret kijelölésekor; egyedüli hiányzója, a sérült Rasmus Lauge mellett végül Andreas Nilsson és Kent Robin Tönnesen szorult a lelátóra.

Nagy iramban, ám mindkét oldalon sok hibával kezdődött a zárt kapus találkozó, amelyen 3-3-as állásig tartottág magukat a tópartiak. A folytatásban aztán leblokkoltak a fürediek a Veszprém nyitott védekezésével szemben, s Cupara is bemutatott több bravúros védést. Hátul is rendre zavarba hozhatóak volt a BKSE, a mieink zsinórban hetet vágtak. Szöllősi tízperces gólcsendet tört meg, de ez sem lendítette át az övéit a holtponton. Dénes kiskiállítása után Nenadics hetesből, Maqueda átlövésből volt eredményes, majd Cupara lőtt az üres füredi hálóba (17. perc: 13-4).

A játékrész második felében stabilizálni tudta játékát a Balatonfüred, amely a magyar válogatott Rodriguez vezényletével mínusz hétre zárkózott (23. perc: 16-9). A Telekom motiváltan, nagy erőbedobással kézilabdázott, így félidőhöz közeledve tovább növelte fórját. Moraes duplájával kettővel a pihenő előtt már tíz volt közte (21-11). Dénes második kisbüntetése után erre is rátett egy lapáttal a Davis-csapat, amely plusz tizenkettővel mehetett a pihenőre.

A remeklő Cupara a második felvonást is védéssel kezdte, támadásban pedig Manaszkov villogott (39. perc: 31-14). Valamennyi pályára lépő veszprémi játékosról elmondható ugyanakkor, hogy kiválóan összpontosítva kézilabdázott. A 43. minutumban, Maqueda bombáját követően már csak egy hiányzott a húszgólos differenciához (35-16).

A spanyol jobbátlövő az elődöntő utolsó negyedében is önbizalomtól és erőtől duzzadva játszott, így sorra lőtte góljait (48. perc: 38-18). A rivális soraiból a cserekánt beállt Határ, illetve Szűcs érdemelt dicséretet – vezetésükkel a végjátékban szépíteni tudott a BKSE (43-26).

A Telekom tehát ott lesz a hétfői (19.45) a fináléban, ellenfele a Veszprémi KKFT-t húsz góllal legyőző címvédő Mol-Pick Szeged lesz.