2021. augusztus 2.
//
Lehel névnap

Ötgólos veszprémi siker Füreden

A fáradt, több emberét is nélkülöző Telekom Veszprém 31-26-ra nyert a kemény ellenállást tanúsító Balatonfüred vendégeként szombaton a férfi kézilabda NB I-ben.

Hat nap alatt a negyedik tétmérkőzését játszotta a Telekom Veszprém – az újdonsült Magyar Kupa-győztes szombat délután az MK-bronzérmes Balatonfüredhez látogatott a férfi kézilabda élvonalban. A két Veszprém megyei alakulat legutóbb éppen a múlt vasárnapi kupaelődöntőben találkozott egymással, amikor is kiütéses, 43-26-os győzelmet arattak a mieink. A bajnokságban október közepén mérkőztek meg a felek, akkor még nagyobb különbségű, 38-11-es sikert ünnepelhettek Lékai Mátéék.

A bakonyiak felforgatott összeállításban, jobbszélső nélkül és egyetlen balátlövővel érkeztek a Balaton-partiakhoz. A sérült Rasmus Lauge mellett ugyanis hét játékos – Dejan Manaszkov, Gasper Marguc, Danyiil Siskarjov, Andreas Nilsson, Vuko Borozan, Kent Robin Tönnesen és Nikolaj Markussen – is hiányzott David Davis keretéből, amelyben Dörnyei Borisz, Ilics Zorán, Lukács Péter és Khalil Kerim személyében négy fiatal is bekerült. A hazaiaknál Szöllősi Balázs maradt ki kisebb izomhúzódása miatt.

A montenegrói Glendza főszereplésével a hazaiak tudtak vezetni a találkozó elején, a mieink rendre futottak az eredmény után. A 4. percben Jahja Omar a jobbszélről volt eredményes (3-3). Könnyedén átjátszották vendégeik nyitott védekezését fürediek, akik Malinovic és Bóka révén elléptek kettővel. A folytatásban is sokat hibáztak a sorozatterhelés hatására érezhetően fáradt veszprémiek, Andó védése és Bóka értékesített ziccere után a játékrész harmadánál is kettő volt közte (7-5).

Füreden nyert az éllovas Telekom - Fotó: MKSZ Facebook (archív)Füreden nyert az éllovas Telekom - Fotó: MKSZ Facebook (archív)

Nenadics átlövésével és Strlek hetesével egyenlített a Davis-csapat, de Glendza és Varga találataival megint a hazaiak léptek el kettővel. A BKSE többször is támadhatott a háromgólos vezetésért, de a Cuparát váltó Corrales remekül szállt be, így megakadályozta ezt (17. perc: 10-9).

György László időt kért, de ez inkább a riválisnak kedvezett. Határ bombája után ugyanis a rekordbajnok lőtt zsinórban ötöt válasz nélkül, úgy, hogy Határ kiskiállítását követően Maqueda és Mahé is az üres kapuba lőtt (27. perc: 11-14).

A Telekom újabb hibákat követett el támadásban. Corrales előbb még védte Pulay ziccerét, ám Rodriguez és Kemény már nem hibázott. Szoros állásnál mehettek a félidei pihenőre a felek, miután Mahé találatára Kemény felelt egy szép átlövéssel (14-15).

Nenadics duplájával indult a második játékrész, a tópartiaknál pedig Malinovic és Rdodrigez villant meg. Moraes után Topic is feliratkozott a gólszerzők közé, Maqueda és Strlek jóvoltából először vezetett néggyel a Telekom (38. perc: 17-21).

A Füred azonban nem adta olcsón a bőrét, amelynek soraiban Andó parádézott, míg elöl Glendza vette vállára az övéit, akik bevágott újabb két hátméterest. Sőt, egy gólra is feljöhetett volna a György-csapat, de nem tudott élni a lehetőséggel. A Veszprém pedig büntetett: a találkozó háromnegyedénél ismét négyre hízott a differencia (20-24).

A végjátékhoz közeledve négy-öt gól között ingadozott a különbség, a hazaiak becsülettel küzdöttek, de nem maradt esélyük a pontszerzésre (54. perc: 23-28). Omar góljával végleg eldőlt a két pont sorsa, noha Glendza újabb két büntetőt értékesített, majd Andó védéséből indulva Kemény alakította 26-29-re az állást az utolsó két percre fordulva. A találkozót Mahé harmadik és Strlek kilencedik gólja zárta, Corrales pedig bemutatta a tizennegyedik védését.

David Davis legénysége április 23-án, pénteken a Komló vendégeként folytatja hazai szereplését.

Férfi kézilabda NB I, 20. forduló:
Balatonfüredi KSE–Telekom Veszprém 26-31 (14-15)
Balatonfüred, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy F, Túróczy
Balatonfüred: Andó – Rodriguez 2, Malinovic 5, Varga M. 2, Topic 2, Glendza 8 (6), Bóka 3
Csere: Bősz (kapus), Dénes, Kemény 3, Határ 1, Pulay, Szűcs B.
Vezetőedző: György László
Veszprém: Cupara – J. Omar 5, Maqueda 3, Ligetvári, Moraes 3, Strlek 9 (6), Lékai 1
Csere: Corrales (kapus), Nenadics 7 (1), Mahé 3
Vezetőedző: David Davis
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 7/7

Edzői értékelések

György László: – Több jó egyéni füredi teljesítményt is láthattunk: Glendza és Malinovic is jól játszott, s Andó védései is kellettek az eredményhez. A kapott gólok száma elfogadható, az emberelőnyös helyzeteinket azonban borzasztóan fejeztük be. Ezzel kapcsolatosan hiányérzetem van, hiszen szorosabb is lehetett volna a végeredmény. Ugyanakkor óriási fejlődtünk a korábbi meccseinkhez képest, elöl és hátul is helyt álltunk. Elégedett vagyok, noha tisztában vagyunk azzal, hogy sok hiányzója volt ma Veszprémnek.

David Davis: – A negyedik meccsünket játszottuk a héten, nagyon fáradtak a fiúk, korántsem volt egyszerű a helyzetünk a találkozót megelőzően. Éppen ezért nem úgy alakult a mai megyei rangadó, mint a két korábbi alkalommal. Megpróbáltam a lehető legjobban forgatni a csapatomat, s a legtöbbet kihozni a lehetőségeinkből. A fiatalokat is szerettem volna szerepeltetni, de a győzelem volt a legfontosabb.

kézilabda Férfi kézilabda felkészülési mérkőzések 3. 2021. augusztus 28. 17:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém THW Kiel
kézilabda Férfi kézilabda felkészülési mérkőzések 2. 2021. augusztus 18. 18:00 Tatabánya Grundfos Tatabánya Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda felkészülési mérkőzések 1. 2021. augusztus 14. 11:00 Balatonfüred, Szabadidőközpont Balatonfüredi KSE Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, döntő, 2020/2021 2. 2021. június 5. 18:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mol-Pick Szeged 36-37
kézilabda Férfi kézilabda NB I, döntő, 2020/2021 1. 2021. június 2. 19:00 Szeged, Városi Sportcsarnok Mol-Pick Szeged Telekom Veszprém 31-28
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 26. 2021. május 26. 19:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Tatabánya 34-25