//
Antal, Anett névnap

Veszprémi győzelem a megyei rangadón

2021. április 24. 20:53
A BFKA Veszprém végletekig kiélezett párharcban egyetlen góllal múlta felül a Balatonfüred gárdáját a kézilabda NB I/B nyugati csoportjának megyei rangadóján.

A Balaton-felvidéki Kézilabda Akadémia berkeibe tartozó két alakulat, a Veszprém és a Balatonfüred szombaton egymással nézett farkasszemet a férfi kézilabda NB I/B nyugati csoportjának tizenkilencedik fordulójában. Komoly izgalmakat ígért a megyei rangadó.

A házigazda tópartiak kezdték jobban az összecsapást: a tizedik percben már három góllal vezettek (8-5). Nem riadtak vissza a veszprémiek, akiknek a huszonharmadikban sikerült egyenlíteniük (12-12). Fej fej mellett haladtak a felek a szünetig, a lépés ugyanakkor a vendéglátónak jött ki jobban (félidei állás: 17-16).

A fordulást követően Momir Ilics tanítványai kézilabdázták jobban (40. perc: 18-21). Háromgólos fórjukat magabiztosan tartották a bakonyiak (51. perc: 25-28). A hajrá különösen izgalmasra sikeredett, hiszen a fürediek három perccel a vége előtt egyre zárkóztak.

Kis Ákos tanítványainak azonban nem sikerült egalizálniuk. Ha csak egyetlen góllal is, de a BFKA Veszprém ünnepelhetett győzelmet (végeredmény: 33-34). Kiemelendő, hogy veszprémi részről Lukács Péter tizenegy, míg Dobi Bence kilenc gólt szerzett.

Momir Ilics csapata legközelebb május hetedikén lépnek parkettre, amikor is a Pécs érkezik majd a DEVM Sportcsarnokba.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 19. forduló:
BFKA Balatonfüred U22–BFKA Veszprém U22 33-34 (17-16)
Balatonfüred, Eötvös Sportcsarnok, zárt kapuk mögött.
A BFKA Füred legeredményesebb góldobói: Szmetán 5, Hegyi 5, Draskovics 5.  Edzó: Kis Ákos.
A BFKA Veszprém legeredményesebb góldobói: Lukács 11, Dobi 9. Edző: Momir Ilics.

Utolsó módosítás: 2021. május 29. 21:14
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2020/2021 21. 2021. június 3. 19:30 Budaörs, Városi Sportcsarnok Budai Farkasok BFKA Veszprém U22 30-41
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2020/2021 22. 2021. május 28. 19:30 Veszprém, DEVM csarnok BFKA Veszprém U22 KK Ajka 52-22
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B, 2020/2021 6. 2021. május 22. 18:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok BFKA Veszprém U22 Tatai AC 37-26