2021. október 26.
//
Dömötör névnap

Negyven gólt lőtt a Tatabányának a Veszprém

A címvédő Telekom Veszprém kiütéses, tizenöt gólos győzelmet aratott az erősen tartalékos Tatabánya vendégeként a férfi kézilabda élvonal kedd esti rangadóján.

Kedd este találkozott először az idei bajnokságban a címvédő Veszprém és a legutóbbi bronzérmes Tatabánya. Utóbbi ugyanis a koronavírus-járvány többszöri felbukkanása miatt eddig minösszesen tizennyolc bajnokit játszott le. Igaz, tizenhárom győzelemének, két döntetlenjének és három vereségének köszönhetően így is a harmadik helyről várta a rangadót.

Külön doppingolhatta a „bányász” sportolóit, hogy a védettségi igazolvánnyal rendelkező bérletes szurkolói is megtekinthették a találkozót. Az ugyanakkor alaposan megnehezítette Vladan Matics feladatát, hogy sérülés miatt négy válogatott játékosára, Juhász Ádámra, Győri Mátyásra, Ancsin Gáborra, Hornyák Péterre, illetve Molnár Balázsra sem számíthatott.

A mieinknél az ugyancsak maródi Rasmus Lauge mellett Danyiil Siskarjov, Dejan Manaszkov, Petar Nenadics és Kent Robin Tönnesen kapott pihenőt David Davistől, aki a fiatalok közül Dörnyei Borisznak szavazott bizalmat.

Hiányzói miatt felforgatott összeállításban kezdett a vendéglátó – a már évek óta „hátra rendelt” Ilyés például támadásban is szerepet kapott –, a masszívan védekező, s gyors kontrákat vezető Veszprém így azonnal elhúzott (8. perc: 2-7).

Tükörsimán nyert a Tatabánya vendégeként a Veszprém (archív fotó)Tükörsimán nyert a Tatabánya vendégeként a Veszprém (archív fotó)

A Matics-csapat aztán három perc alatt három gólra zárkózott, amiben Balogh mellett Sipos is oroszlánrészt vállalt (12. perc: 6-9). Felzárkózni azonban nem tudtak a „kék tigrisek”, akik továbbra is sokat hibáztak támadásban. A rekordbajnok Strlek góljaival tovább növelte előnyét (19. perc: 7-14).

Egyszerre szállt be Maqueda, Moraes és Markussen, ám a mérkőzés képe mit sem változott: a gyorsabb, dinamikusabb, pontosabb Davis-csapat könnyedén átjátszotta ellenfele meglehetősen szellős védekezését. A Komárom-Esztergom megyeieken az időkérés sem segített, Mahá és Strlek vezényletével már a szünet előtt tízre nőtt a különbség (28. perc: 9-19). Sipos gólja után Corrales védte a fiatal Tóth büntetőjét, Mahé viszont nem hibázott a másik kapu előtt.

A csereként beállt Bartucz parádésan kezdte a második felvonást, de az övéi nem tudtak előnyt kovácsolni ebből (38. perc: 11-23). A vendéglátónál kiválóan szállt be Nemes, aki az első három helyzetét egyaránt gólra váltotta. Közelebb zárkózni azonban így sem tudott a rengeteg technikai hibával játszó házigazda (46. perc: 16-30).

Az utolsó negyedórában Balogh, illetve Strlek vívott külön gólpárbajt, amit a tíz találatig jutó horvát balszélső nyert meg a kilenccel záró magyar jobbátlövővel szemben. A hazai hívek nagy örömére a két gólt szerző Bodnár után a szintén tizenhét esztendős Tóth is betalált. A veszprémiek fiatalja, Dörnyei viszont kihagyta a helyzetét. A 25-40-es végeredményt a kilenc találatig jutó Mahé állította be.

A Davis-csapat tehát kiütéses sikerrel hangolt a francia Nantes elleni jövő csütörtöki (20.45) idegenbeli BL-negyeddöntőre.

Férfi kézilabda NB I, a 6. fordulóból elhalasztott mérkőzés:
Grundfos Tatabánya KC–Telekom Veszprém 25-40 (10-20)
Tatabánya, 200 néző. Vezette: Medve, Südi
Tatabánya: Wyszomirski – Hornyák B., Balogh Zs. 9 (2), Sipos 3, Ilyés, Zdolik 6, Sunajko 1
Csere: Bartucz, Konecny (kapusok), Bodnár 2, Debreczeni, Tóth B. 1, Nemes 3, Bognár
Vezetőedző: Vladan Matics
Veszprém: Corrales – Marguc 3, J. Omar 5, Nilsson 5, Mahé 9 (3), Borozan, Strlek 10
Csere: Cupara (kapus), Lékai 2, Maqueda 3, Moraes 3, Markussen, Blagotinsek, Dörnyei, Ligetvári

Utolsó módosítás: 2021. október 24. 20:44
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 8. 2021. november 14. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Pick Szeged
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 7. 2021. október 31. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Gyöngyös
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 6. 2021. október 28. 18:45 Bukarest, Románia Dinamo Bukarest Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 6. 2021. október 24. 17:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Balatonfüred 36-29
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 5. 2021. október 21. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Flensburg 28-23
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 4. 2021. október 14. 20:45 Portó, Portugália Porto Telekom Veszprém 23-30