2021. június 24.
//
Iván névnap

A szünetben még hátrányban volt, végül tízzel nyert a Telekom

A félidőben még a kiesés ellen menekülő Dabas vezetett egy góllal, a második játékrészben azonban állva hagyta vendéglátóját a Telekom Veszprém, amely így biztosan az élen zárja a férfi kézilabda NB I alapszakaszát.

Két nappal a francia Nantes elleni BL-fiaskót követően ismét a magyar élvonalban szerepelt az éllovas Telekom Veszprém. A listavezető bakonyiak annak reményében látogattak a kiesés ellen menekülő Dabashoz, hogy győzelmükkel matematikailag is bebiztosíthatják alapszakasz-győzelmüket.

David Davis keretéből több kulcsember is hiányzott: a sérült Rasmus Lauge mellett Vukor Borozan, Manuel Strlek, Andreas Nilsson, Petar Nenadics és Gasper Marguc sem utazott el a társakkal. Ott volt viszont a fedélzeten az utánpótláscsapatból Dörnyei Borisz és Lukács Péter.

Kétszer is vezetni tudtak a hazaiak a meccs elején, Maqueda góljaival azonban fordított a Veszprém (7. perc: 2-4). Holló többször is bravúrral védett, ezt kihasználva a játékrész harmadánál egyenlített a rivális, amely Fekete góljával kisvártatva a vezetést is megszerezte (6-5).

A folytatásban is teljesen kiegyenlített játék zajlott: hol a mieink, hol a házigazda vezetett, de egyik alakulat sem tudott ellépni (20. perc: 10-10). A címvédő továbbra is pontatlanul támadott és szellősen védekezett, a vendéglátó – jókora meglepetésre – hattal a szünet előtt már kettővel vezetett (13-11).

Dörnyei Borisz is betalált a győztes veszprémi csapatban - Fotó: Baumann Béla (archív)Dörnyei Borisz is betalált a győztes veszprémi csapatban - Fotó: Baumann Béla (archív)

Váczi harmadik hetese már kimaradt, Mahé vezényletével egalizált a Telekom, sőt, Manaszkov a vezetést is visszavette az övéinek. Az utolsó percben azonban a Pest megyeiek koncentráltak jobban, akik így előnnyel vonulhattak a pihenőre (16-15).

A plusz kettőért is támadhatott a Tomori-csapat a második felvonás elején, ám Laurinyecz ziccerét védte Cupara. Ehelyett Markussen és Lékai találataival fordított a listavezető, amely feszesebb védekezésének köszönhetően sorra vezethette gyors ellentámadásait, s 38. minutumban így már négy volt közte (17-21).

Tomori Győző időkérése után együttese kétszer is visszajött mínusz kettőre (42. perc: 21-23). A folytatásban azonban érvényesíteni tudta a papírformát a Davis csapat, amely Jahja Omar vezetésével villámgyorsan ellépett öttel (46. perc: 22-27).

Tomori mester a harmadik idejét is kikérte, majd több fiatalját is pályára küldte. A Veszprém ötöt lőtt zsinórban válasz nélkül, így kétszámjegyűre növelte a különbséget. A hazaiak kiválóan küzdöttek kettőt faragtak is hátrányukból, de a remeklő, tíz találatig jutó Mahén nem tudtak kifogni (52. perc: 24-34).

A hajrában Dörnyei és Lukács is lehetőséget kapott a bizonyításra, s mindketten góllal hálálták meg Davis mester bizalmát. A végjátékban Váczi vezényletével azért küzdött a dabasiak, hogy megússzák tízen belül, ám ez végül nem sikerült nekik (29-39).

A bakonyiak tehát biztos alapszakasz-győztesként várhatják a Nantes elleni csütörtöki (18.45) hazai BL-negyeddöntő visszavágót.

Férfi kézilabda NB I, 24. forduló:
Dabasi KC VSE–Telekom Veszprém 29-39 (16-15)
Dabas, 200 néző. Vezette: Sándor, Szabó
Dabas: Holló – Ács 3, Fekete 4, Szöllősi Sz. 3, Török 4 (2), Koller 1, Laurinyecz 3
Csere: Hermann (kapus), Garajszki, Kende 3, Váczi 7 (3), Horváth L. 1, Antal 1, Zatureczki, Katona
Vezetőedző: Tomori Győző
Veszprém: Cupara – Siskarjov 1, Maqueda 3, Blagotinsek 1, Ligetvári 2, Markussen 3, Lékai 3
Csere: Manaszkov 4, Mahé 10 (2), Tönnesen, Moraes 3, J. Omar 7, Lukács 1, Dörnyei 1

Utolsó módosítás: 2021. június 3. 11:07
kézilabda Férfi kézilabda NB I, döntő, 2020/2021 2. 2021. június 5. 18:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mol-Pick Szeged 36-37
kézilabda Férfi kézilabda NB I, döntő, 2020/2021 1. 2021. június 2. 19:00 Szeged, Városi Sportcsarnok Mol-Pick Szeged Telekom Veszprém 31-28
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 26. 2021. május 26. 19:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Tatabánya 34-25