Antal, Anett névnap

Hatgólos hátrányból állt fel a BFKA

2021. május 17. 15:34
A BFKA Veszprém U22 végletekig kiélezett párharc után egygólos diadalt aratott a házigazda Szigetszentmiklós felett a kézilabda másodosztály vasárnapi összecsapásán.

A férfi kézilabda másodvonal nyugati csoportjában jeleskedő BFKA Veszprém vasárnap a harmadik fordulóból elhalasztott, a vendéglátó Szigetszentmiklós elleni mérkőzését készült bepótolni.

Pazarul, 3-0-s sorozatot produkálva kezdtek a bakonyi fiatalok. A házigazda azonban rögvest észlelt, s javította játékbeli hibáit, ami azt eredményezte, hogy a szünetre már a szigetszentmiklósiak vonulhattak előnnyel (félidei állás: 16-14).

Bravúros győzelmet aratott a BFKA (archív fénykép)Bravúros győzelmet aratott a BFKA (archív fénykép)

A fordulást követően is tartotta remek szériáját a vendéglátó, amely ekkora már hatgólos fórt harcolt ki magának (40. perc: 22-16). A BFKA viszont mesés győzni akarásról és harci szellemről tett tanúbizonyságot, hiszen fokozatosan csente a két csapat közötti távolságot.

Az utolsó percekben ismét egál volt, a legvégén azonban a vendégeknek jött ki jobban a lépés, amely bravúros, egygólos győzelmet eredményezett (végeredmény: 29-30)

Kihangsúlyozandó, hogy veszprémi részről Lukács Péter tizenhat (!) gólt szerzett.

Férfi kézilabda NB I/B, 3. fordulóból elhalasztott mérkőzés:
Szigetszentmiklósi KSK-BFKA Veszprém U22 29-30 (16-14)
Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok, 100 néző.
A SZKSK legeredményesebb góldobója: Duzsi (6)
Edző: Józsa Máté
A BFKA legeredményesebb góldobója: Lukács (16)
Edző: Momir Ilics
Hétméteresek: 4/2, ill. 7/7
Kiállítások: 14, ill. 10 perc

Így értékelte a látottakat

Momir Ilics, a BFKA Veszprém vezetőedzője: - Kaotikus mérkőzésen vagyunk túl. Nagyon büszke vagyok a játékosokra, hogy a tetemes hátrány ellenére sem adták fel. Ez a fajta küzdőszellem az, ami előre, a profi mentalitás irányába visz. Dolgozunk tovább, kemény időszak vár ránk.

Utolsó módosítás: 2021. május 29. 21:14
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2020/2021 21. 2021. június 3. 19:30 Budaörs, Városi Sportcsarnok Budai Farkasok BFKA Veszprém U22 30-41
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2020/2021 22. 2021. május 28. 19:30 Veszprém, DEVM csarnok BFKA Veszprém U22 KK Ajka 52-22
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B, 2020/2021 6. 2021. május 22. 18:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok BFKA Veszprém U22 Tatai AC 37-26