//
Boglárka névnap

Ötven gólt szerzett, kiütéssel nyert a BFKA

2021. május 20. 8:57
A BFKA Veszprém már a szünetben tíz góllal vezetett, végül 50-32-re nyert a vendég Rév TSC ellen a férfi kézilabda NB I/B hétközi összecsapásán.

A BFKA Veszprém U22 a II. osztályú kézilabda-bajnokság nyugati csoportjának második fordulójából elhalasztott mérkőzését készült pótolni szerdán este a fővárosi Rév ellen a DEVM Sportcsarnokban.

Momir Ilics tanítványai parádés, 4-0-s sorozattal kezdték az összecsapást. Előnyüket a bakonyiak a továbbiakban is magabiztosan tartották (15. perc: 10-6). Sőt, a játékrész végére immár tízgólos volt a fórjuk (félidei állás: 23-13).

Ötven gólt szerzett a BFKA (archív fénykép)Ötven gólt szerzett a BFKA (archív fénykép)

Érezhető volt, hogy sok lesz közte: a BFKA támadásai rendre góllal zárultak (45. perc: 37-23). A győztes kiléte már nem is volt kérdéses, csak az, hogy végül hány gólt sikerül szerezni a veszprémieknek. A válasz 50 (!), ugyanis a vége tizennyolc gólos hazai siker lett (végeredmény: 50-32).

Férfi kézilabda NB I/B, 2. fordulóból elhalasztott mérkőzés:
BFKA Veszprém U22-Rév TSC 50-32 (23-13)
Veszprém, DEVM Sportcsarnok, 50 néző.
A BFKA legeredményesebb góldobói: Szűcs 9, Lukács 7, Pergel 7.
Edző: Momir Ilics.
A Rév legeredményesebb góldobói: Gubicza 7, Rév 5, Maracskó 5, Gaál 5.
Edző: Csányi Gábor
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
Kiállítások: 14, ill. 2 perc

Szalai Csaba
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2020/2021 21. 2021. június 3. 19:30 Budaörs, Városi Sportcsarnok Budai Farkasok BFKA Veszprém U22 30-41
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2020/2021 22. 2021. május 28. 19:30 Veszprém, DEVM csarnok BFKA Veszprém U22 KK Ajka 52-22
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B, 2020/2021 6. 2021. május 22. 18:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok BFKA Veszprém U22 Tatai AC 37-26