2021. szeptember 24.
//
Gellért névnap

Nehézkes kezdés után könnyed siker

Ligetvári után Manaszkov is piros lapot kapott – a Telekom Veszprém felforgatott összeállításban is tizenegy góllal verte a vendéglátó Budakalászt a férfi kézilabda NB I alapszakaszának utolsó előtti körében.

A hétközi fájó Bajnokok Ligája-búcsút követően szombat kora este már a hazai porondon várt feladat a már biztosan alapszakaszgyőztes Telekom Veszprémre, amely az NB I alapszakaszának utolsó előtt fordulójában a hetedik helyen álló Budakalásznál vizitált.

Kapcsolódó cikk
A győzelem meglett, a továbbjutás elúszott
A Telekom Veszprém fordulatos mérkőzésen 32-30-ra legyőzte a francia Nantes együttesét, de idegenbeli négygólos veresége miatt búcsúzott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája idei küzdelmeitől.

David Davis mindössze tizennégy kézilabdázóval utazott el a találkozóra. A Nantes elleni BL-negyeddöntőben megsérülő Lékai Máté, illetve a teljes párharcot kihagyó Manuel Strlek, valamint a régóta maródi Rasmus Lauge mellett Gasper Marguc, Vuko Borozan is kimaradt a keretből.

Boksznyelven szólva benne maradt még az ütés a bakonyiakban, pontatlan támadásbefejezéseinek köszönhetően ugyanis a találkozó elején a hazaiak tudtak ellépni (3. perc: 3-1). Manaszkov hetesét védte a kiválóan kezdő Boros, igaz, Corrales is hatástalanította Koncz próbálkozását. A Budakalász a folytatásban is bátran kézilabdáztak, miközben a mieink fásultan, enerváltan „pattogtattak” (11. perc: 7-4).

Mahé vezényletével egyetlen gólra zárkózott a Telekom, amikor is 8-7-es állásnál Ligetvárit azonnali piros lappal kiállították a játékvezetők. Mindez azonban a házigazdát zavarta meg jobban. Perisic hétméteresét ugyanis megfogta Corrales, míg Mahé nem hibázott a túloldalon. Sőt, Maqueda – a találkozón először – a vezetést is megszerezte az övéinek (19. perc: 8-9).

Tizenegy góllal nyert Budakalászon a Telekom Veszprém - Fotó: Baumann Béla (archív)Tizenegy góllal nyert Budakalászon a Telekom Veszprém - Fotó: Baumann Béla (archív)

A félidő harmadánál még egyenlíteni tudtak a Pest megyeiek, egyre határozottabb, keményebb védekezésének köszönhetően aztán növelni tudta előnyét az éllovas. Hiába Csoknyai István időkérése, és Boros újabb bravúrjai, az utolsó három percre fordulva már három volt közte (11-14). Ceranic ötperces gólcsendet tört, amire hárommal felelt a Davis-csapat (12-17).

Három-nullal kezdte a második felvonást a Telekom. Sorrendben Markussen, Jahja és Siskarjov is betalált, amire arra sarkallta Csoknyai mestert, hogy a második idejét is kikérje. Perisic ugyan beköszönt, de Moraes és Siskarjov jóvoltából kilencre növelte előnyét a címvédő (35. perc: 13-22).

Sűrűn potyogtak a gólok mindkét térfélen, a 39. percben Nenadics bombájával már tíz volt közte (16-26). Ennél jobban azonban nem hagyta lerázni magát a Budakalász, amelynél elsősorban a tehetséges fiatalok – Kiss Bence és Fórizs – villogtak (48. perc: 19-29).

Manaszkov megkapta a harmadik kisbüntetését, így Ligetvári után ő is piros lapot kapott. A végjátékban felforgatott összeállításban szerepelt a Veszprém, előfordult az is, hogy támadásban egyszerre három jobbátlövő ostromolta a hazai kaput. A végére egyetlen kérdés maradt: tízen belül maradnak-e sárga mezesek. A kilenc gólig jutó Mahé tett róla, hogy ne így legyen. A vége 27-38 lett.

A huszonhatszoros magyar bajnok május 26-án, szerdán (19.00) a Tatabánya vendéglátójaként zárja az alapszakasz küzdelmeit. A Mol-Pick Szeged elleni bajnoki döntő első felvonását június 2-án (19.00) vívják az újszegedi sportcsarnokban, a visszavágót pedig 6-án (18.30) rendezik a Veszprém Arénában.

Férfi kézilabda NB I, 25. forduló:
Budakalász–Telekom Veszprém 27-38 (12-17)
Budakalász, 150 néző. Vezette: Réti, Szedmák
Budakalász: Boros T. – Maracskó 2, Perisic 6, Rotim 5, Radnic, Koncz 5 (1), Holpert
Csere: Váczi (kapus), Dávid, Tyiskov 2, Kiss B. 3, Prokop, Fórizs 3, Ceranic 1, Nagy N.
Vezetőedző: Csoknyai István
Veszprém: Cupara – Siskarjov 6, Tönnesen 1, Blagotinsek 1, Ligetvári, Markussen 4, Mahé 9 (3)
Csere: Corrales (kapus), Nilsson 3, Manaszkov 1, Maqueda 4, Moraes 3, Jahja 4, Nenadics 2

Utolsó módosítás: ma 9:16
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 5. 2021. október 8. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Kecskemét
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 4. 2021. október 4. 18:00 Veszprém Aréna Fejér-B.Á.L. Veszprém Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2021/2022 3. 2021. szeptember 29. 18:45 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Barca
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 2. tegnap 18:45 Kielce, Lengyelország Kielce Telekom Veszprém 32-29
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 2. 2021. szeptember 18. 18:00 Budapest, Elek Gyula Aréna FTC Telekom Veszprém 27-30
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 1. 2021. szeptember 16. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém PSG 34-31