10°C
10°C

Befejeződtek a megyei élvonal küzdelmei – az Almádié a bronz

2021. május 29. 21:24
A Balatonalmádi 2-0-ra nyert Várpalotán a VEHIR.HU megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában, így harmadikként zárta a sorozatot.

A záró körhöz érkezett a megyei labdarúgó élvonal mezőnye. Az első két hely sorsa – a Tihany bajnoki címe és az Ajka Kristály ezüstérme – már korábban eldőlt. Az utolsó forduló legizgalmasabb kérdése az volt, hogy a Balatonalmádi (61 pont) vagy az Úrkút (59 pont) szerzi meg a bronzérmet.

Nos, a tópartiak – Varga Péter duplájával – 2-0-ra nyertek Várpalotán, így maguk mögött tudták tartani a Fűzfőt 5-1-re kiütő Úrkút gárdáját.

A bajnok Tihany 8-0-ra nyert Csetényben, az Ajka viszont gólgazdag meccsen 4-3-ra alulmaradt a Magyarpolány vendéglátójaként.

A Sümeg 5-2-re verte a Devecsert, a Herend pedig 1-0-ra múlta felül a Gyulafirátótot.

A játéknap egyetlen döntetlenét a Badacsonytomaj játszotta a vendég Péttel (1-1).

A megyei élvonal bronzérmese a BSE lett (archív fotó)A megyei élvonal bronzérmese a BSE lett (archív fotó)

Feljutók, kiesők – sok a kérdőjel

Információink szerint a bajnok Tihany nem vállalja a feljutást az NB III-ba, vagyis jövőre is a megyei első osztályú, immáron tizenhat csapatos bajnokságban fog szerepelni. A versenykiírás értelmében a megye I. utolsó két helyezettje, a Csetény és a Herend kiesne, ám ez még nem nevezhető biztosnak.

A megye II. osztályból három együttes, a bajnok Zirc, valamint a jelenleg harmadik Ugod és a negyedik Szentantalfa adott be licenszkérelmet az első osztályban való szereplésre. A zirciek a következő idényt biztosan az élvonalban kezdhetik, az Ugod és a Szentantalfa esetében azonban még kétséges, hogy vállalnák-e a feljutást.

VEHIR.HU megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság, 30. (utolsó) forduló:

Május 29., szombat

Várpalotai BSK–Balatonalmádi SE 0-2 (0-1)
Gólszerzők: Varga P. (29., 62.)

Csetény SE–Tihanyi FC 0-8 (0-6)
Gólszerzők: Henn (3., 22. 50.), Nemes (11.), Horváth Á. (17., 59.), Benedek I. (25., 44. – az elsőt büntetőből)

Sümeg VSE–Devecser SE 5-2 (2-0)
Gólszerzők: Sabjanics (18.), Reicz (45., 52. – az elsőt büntetőből), Görhes (57.), Nimsz (76.), ill. Illés (49.), Sipos (63. – büntetőből)

Herendi PSK–Gyulafirátót SE 1-0 (1-0)
Gólszerző: Benedek P. (1.)

Badacsonytomaji SE–Péti MTE 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Mékli (22.), ill. Vachtler (50.)

Magyarpolány SE–Ajka Kristály SE 4-3 (4-2)
Gólszerzők: Bencsik D. (13., 23.), Móger (38.), Szakonyi (43. – büntetőből), ill. Szedlacsek (8.), Magyar (37.), Szabó Z. (79.)

Úrkút SK–Fűzfői AK 5-1 (4-1)
Gólszerzők: Tróbert (9., 27.), Reizinger (21., 25., 81.), ill. Zágor (11.)