Férfi kézilabda BL: tizedszer nyert a Barcelona

2021. június 13. 19:40 // Forrás: MTI
A Barcelona 36-23-ra legyőzte a dán Aalborg HB csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi döntőjében, Kölnben. A PSG nyerte a bronzérmet.

A spanyol együttes 15. alkalommal játszott döntőt a BL-ben - illetve elődjében, a BEK-ben -, és tizedszer győzött. A legrangosabb európai kupasorozat 1956 óta íródó történetében ez a legnagyobb különbséggel megnyert döntő.

Fotók: Uros Hocevar, Axel Heimken / EHFFotók: Uros Hocevar, Axel Heimken / EHF

Eredmény, döntő:
Barcelona (spanyol)-Aalborg HB (dán) 36-23 (16-11)
lövések/gólok:
58/36, illetve 43/23
gólok hétméteresből: 6/5, illetve 3/1
kiállítások: 2, illetve 6 perc

A dánok kezdtek jobban, 5-2-re elléptek, ezt követően azonban kilenc percig nem találtak be, és a spanyolok ebben az időszakban 7-0-s sorozatot produkáltak. Erre reagálva az Aalborg átállt a létszámfölényes támadójátékra, de nem járt sikerrel, a Barcelona ugyanis 16-11-re vezetett a szünetben.

A folytatásban gyorsan eldőlt a meccs, amelynek háromnegyedénél már tíz góllal vezettek a spanyolok. Hiába erőltették létszámfölényes akciókat a dánok, az ellenfél kapusa, Gonzalo Pérez de Vargas háromszor is betalált az üresen hagyott hálóba.

Aleix Gómez kilenc, Timothey N'guessan hat, Luka Cindric öt góllal, Pérez de Vargas 14 védéssel járult hozzá a sikerhez. Az Aalborgban Lukas Sandell nyolc, Nikolaj Christensen négy találatig jutott.

A PSG ötödik alkalommal szerepelt a kölni négyes döntőben, és egy második helyezés mellett negyedszer nyert bronzérmet.

korábban:
a 3. helyért: Paris Saint-Germain (francia) - HBC Nantes (francia) 31-28 (17-13)

A legeredményesebb klubok

Az immár tízszeres győztes Barcelona magabiztosan vezeti az eredményességi örökrangsort a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában (korábban BEK).

Az idei volt a 12. négyes döntő a sorozat végén Kölnben, és a hatodik, amelyben nem szerepelt magyar csapat, ugyanis a Szeged a nyolcaddöntőben, a Veszprém pedig a negyeddöntőben búcsúzott.