Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

A segítő beszélgetés is rejthet csapdákat

2021. augusztus 11. 4:00
Mikor kell a játszmából kiszállni? Hogyan kell egy helyzetet reálisan vizsgálni? Kábítószer-használó fiatalokat segítőknek tartottak szakmai konferenciát kedden Veszprémben.

A veszprémi Alkohol-Drogsegély Ambulancia Egyesület Napsugár Klubjában nagyjából 15-en gyűltek össze azok a megyei szakemberek, akik nap mint nap foglalkoznak droghasználó fiatalokkal. A Damjanich utcai helyiségben ott voltak a szociális intézmények, a rendőrség és a kormányhivatal emberei mellett a pedagógusok is.

A keddi, „A segítő beszélgetés csapdái” nevű rendezvény egy uniós pályázati forrásból finanszírozott, 25 alkalmas szakmai program egyik utolsó eseménye volt. A témáról Dudás Erika, a Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetségének pszichológusa beszélt, aki portálunknak nyilatkozva elmondta, bár úgy látja, a szerhasználó fiatalokkal foglalkozók felkészültek, az élethosszig való tanulással és az esetmegbeszélésekkel előrébb juthatnak a problémák megoldásában.

Dudás Erika pszichológus tartott előadást a droghasználó fiatalokat segítő szakembereknek 2021. augusztus 10-én a Damjanich utcai Napsugár Kluban.Dudás Erika pszichológus tartott előadást a droghasználó fiatalokat segítő szakembereknek 2021. augusztus 10-én a Damjanich utcai Napsugár Kluban.

-Aki szociális területen dolgozik, és kapcsolatba lép a klienssel, fontos, hogy felismerje a csapdahelyzeteket. A csapdahelyzet adódhat a kommunikációból, az ismétlődő játszmákból, és az érzelmek fátyolán keresztül vizsgált szituációkból is. Az esetek ismertetésével, az ellenvetések kezelésével és gyakorlati lépésekkel is foglalkozunk a mai nap- árulta el a tematikáról Dudás Erika.

A szakmai napnak helyszínt adó Napsugár Klub nem csak az effajta tréningek alkalmával van nyitva. Az Alkohol-Drogsegély Ambulancia Egyesülethez tartozó helyiségbe heti 5 alkalommal várják azokat a fiatalokat, akik segítségre szorulnak, vagy közösségre vágynak. A drogambulancia intézményvezetője, Kiss Teodóra a vehir.hu-nak elmondta, a legkisebbektől (2 éves) kezdve a fiatal felnőttekig, naponta 15-20 gyermek fordul meg itt: van, aki csak a szabadidejét tölti, van, aki beszélgetni szeretne, és olyan is, aki arra vágyik, hogy a lelkét ápolják.

A drogambulancia a szenvedélybetegekkel Veszprémben a Pápai úton foglalkozik. A szenvedélybetegekkel, alkohol-betegekkel, gyógyszefüggőkkel és kábítószerhasználókkal foglalkozó egészségügyi intézménybe évente nagyjából 800-1000 kliens érkezik.

A címlapfotón Dudás Erika látható.

Ge. Á.
Domján Attila

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.