Négy csapat továbbra is hibátlan a megyei első osztályban

2021. szeptember 5. 20:47
Rangadót nyert az Úrkút és a Tihany, szintén százszázalékos a Tapolca és a Sümeg – gólgazdag fordulót rendeztek a hétvégén a Vehir.hu megyei első osztályú labdarúgó-bajnokságban.

Teljes fordulót rendeztek a hétvégén a megyei első osztályú focibajnokságban. A címvédő Tihany az előző kiírásban hatodik Fűzfőt fogadta szombaton, s győzte le 2-1-re. A tavalyi negyedik, jelenleg listavezető Úrkút a bronzérmes Balatonalmádit látta vendégül. A rangadót végül Reizinger Bence 32. percben szerzett gólja döntötte el (1-0), Garai Péter legénysége így megőrizte vezető helyét.

Továbbra is az Úrkút vezeti a megye I. tabelláját (archív fotó)Továbbra is az Úrkút vezeti a megye I. tabelláját (archív fotó)

Továbbra is szárnyal, három forduló után is hibátlan a Sümeg, amely a hazai pályán mindig veszélyes Ajka Kristály ellen is begyűjtötte a három pontot (1-3). Az újonc Zirc súlyos vereségbe szaladt bele az ugyancsak százszázalékos TIAC vendéglátójaként (1-6).

A forduló egyetlen döntetlenét a Várpalota és a Devecser játszotta (2-2).

Vasárnap három összecsapásra került sor. A Csetény 5-2-re verte a sereghajtó Gyulafirátótot, a Magyarpolány viszont hazai környezetben maradt alul a Péttel szemben (0-3). Az újonc Szentantalfa kiütéses sikert ünnepelhetett a nullapontos Herend ellen (9-0).

Vehir.hu megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság, 3. forduló:

Szeptember 4., szombat:

Úrkút SK–Balatonalmádi SE 1-0 (1-0)
Gólszerző: Reizinger (32.)

FC Zirc–TIAC VSE 1-6 (0-3)
Gólszerzők
: Miskei (68.), ill. Mékli (23., 47.), Mészáros (35.), Csik (45.), Szabó M. (83.), Szabó L. (91.)

Tihanyi FC–Fűzfői AK 2-1 (0-0)
Gólszerzők
: Henn (55.), Nemes (82.), ill. Zágor (91.)

Ajka Kristály SE–Sümeg VSE 1-3 (0-1)
Gólszerzők
: Ujvári (53.), ill. Bujtor (26.), Szakonyi (46., 58.)

Várpalotai BSK–Devecser SE 2-2 (1-1)
Gólszerzők
: Csapó (22.), Borbély (70.), ill. Burucs (36.), Tisonyai (87.)

Szeptember 5., vasárnap:

Csetény SE–Gyulafirátót SE 5-2 (3-2)
Gólszerzők
: Balta (16. – öngól), Orbán (35.), Hornyacsek (40.), Pucsek (79.), Juhász-Buday (92.), ill. Vaczola A. (34.), Vaczola M. (38.)

Magyarpolány SE–Péti MTE 0-3
Gólszerzők
: Gottfried (38. – öngól), Fodor M. (70., 80.)

Szentantalfa NVSE–Herendi PSK 9-0 (2-0)
Gólszerzők
: Molnár B. (28., 46., 61., 74. – a negyediket büntetőből), Szigeti (44., 48., 50. – a harmadikat büntetőből), Borbély (71.), Csillag (76.)