2021. szeptember 21.
//
Máté névnap

A fiatalok parádéztak, szép győzelmet aratott a Telekom

A magyar rekordbajnok kézilabdacsapat 34-21-re múlta felül a vendég Csurgó gárdáját az NB I csütörtöki mérkőzésén. A két veszprémi fiatal, Lukács és Ilics nagyszerűen szerepelt a találkozón.

A Telekom Veszprém múlt vasárnap sikeresen megvédte bajnoki címét a SEHA-ligában.

Kapcsolódó cikk
Hétméteresek után megnyerte a SEHA-ligát a Veszprém
A Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata hétméteresek után végül 31-29-re nyert a horvát PPD Zágráb ellen a SEHA-liga zadari négyes döntőjének vasárnap esti fináléjában. A bakonyiak így sikerrel megvédték címüket.

Csütörtökön este újabb ütközet várt az „Építőkre”. A férfi kézilabda NB I első fordulójában a Csurgó volt a vendége a Telekomnak. Utóbbi a sorozatban már játszott előrehozott mérkőzést.

Egy híján negyven gólt lőtt, könnyedén nyert a Veszprém
A házigazda Telekom Veszprém kézilabdacsapata tükörsima, tizenöt gólos diadalt aratott a Komló alakulata felett kedden az Arénában rendezett bajnoki nyitányon.

Momir Ilics vezetőedző a súlyos sérülésből felépülő, ám a játékot még nem vállaló Rasmus Laugéra továbbra sem számíthatott, míg a keretszűkítés áldozata a fiatal Dörnyei Borisz lett.

Mint ismert, a veszprémiek az elmúlt kiírásban ezüstérmet szereztek a sorozatban, míg a Mariano Ortega vezette (a spanyol tréner tréner idén vette át a csapatot) somogyiak ötödikek lettek, amellyel kvalifikálták magukat az Európa Liga selejtezőkörébe. A továbbjutás ugyanakkor elmaradt: augusztus végén a román Konstanca kettősgyőzelemmel jutott túl a csurgóiakon. Nem szabad elfelejteni, hogy a felek legutóbbi, tavalyi összecsapásán a házigazda Csurgónak hatalmas küzdelem után sikerült egy pontot otthon tartania: az a találkozó 33-33-ra zárult.

A spanyol Corrales védésével vette kezdetét az összecsapás. A születésnapos, az egyiptomi Jahja viszont értékesítette a lehetőséget a túloldalon. Tartotta a lépést vendéglátójával a Somogy megyei alakulat (6. perc: 3-3). Két perccel később, 5-5-ös állásnál Sipos Adriánt szabálytalanság miatt két percre leültették a játékvezetők. Kerkovits értékesített hétméterese után a vendégeknél volt az előny. Kettővel is elléphetett volna a fehér mezes alakulat, ám Corrales hárított.

A Telekom ismételt hibáját követően Gebhardt betalált. Manaszkov a kapufát találta el, a csurgóiak eladták, Jahja belőtte (13. perc: 6-7). Corrales ismét parádéval védett, Vasvári Nenadiccsal szemben volt szabálytalan: kétperces kiállítás járt érte. A veszprémiek az akciójukból így sem tudtak gólt szerezni. Momir Ilics az időkérés mellett döntött.

A Veszprém pedig megtörte a négyperces gólcsendet Marguc jóvoltából: újra egál volt (17. perc: 7-7). Ismét a Csurgónál volt az előny, sőt, hétméterest is lőhettek a vendégek. Corrales viszont megfogta! Manaszkovnak köszönhetően iksz volt, de ahogy egalizált a Telekom, a somogyiak máris belőtték a másik oldalon (21. perc: 8-9).

9-9-nél a vendégek spanyol vezetőedzője, Mariano Ortega voksolt az időkérés mellett. A Csurgó viszont hibázott. Schäffert kiállították, a jogosan megítélt büntetőt az olimpiai bajnok Kentin Mahé értékesítette. Az előny hosszú idő után megint a Telekom Veszprémnél volt (25. perc: 10-9).  Sőt, Maqueda jóvoltából már kettővel vezettek a bakonyiak.

Az első felvonás végéhez közeledve sikerült érvényesíteni akaratát a Veszprémnek. Ilics Zoran kétszer is eredményes volt (28. perc: 14-10). A Telekom pedig az előnyét a szünetet jelző sípszóig egészen hatra növelte (félidei állás: 17-11).

A fordulást követően Marguc nevéhez fűződött az első gól. Gábor értékesített egy helyzetet a túloldalon, ám a felek rengeteg hibát vétettek (35. perc: 18-12). Ligetvári bombagólt szerzett, Lékai követte a sorban (20-13). Meglehetősen visszaesett a játék színvonala mindkét oldalon. Sorra maradtak ki a helyzetek. Nilsson törte meg a rossz sorozatot (40. perc: 22-14).

Az ezt követő két percben háromszor is eredményesek voltak a hazaiak, amely azt eredményezte, hogy már tíz volt a különbség (25-15). Időt is kért a vendégek spanyol trénere. A taktikai szünet azonban nem segített a vendégeken (44. perc: 26-16).  A hajrához közeledve Lukács is pályára lépett. Ki is harcolt egy hetest, amelyet értékesített is.

Az ötvenharmadikban Rotimot és Vasvárit egyszerre ültették le a játékvezetők (29-18). Az utolsó percekben már nem volt kérdéses a győztes a kiléte. A bakonyiak egészen a lefújásig lelkiismeretesen küzdöttek, végül pedig 34-21-re nyertek. Kiemelendő, hogy a két fiatal veszprémi játékos, Lukács és Ilics kimagaslóan teljesítetett a találkozón,

Férfi kézilabda NB I, 1. forduló:
Telekom Veszprém–Csurgói KK 34-21 (17-11)
Veszprém Aréna, 1500 néző. Vezette: Fekete, Tóth
Veszprém: Corrales – Marguc 5, Jahja 3, Sipos, Blagotinsek 2, Mahé 2 (1), Manaszkov 2
Csere: Nenadics 1, Maqueda 1, Nilsson 3, Lékai 1, Ligetvári 5, Ilics Z. 4, Strlek 2, Lukács 3 (2)
Vezetőedző: Momir Ilics
Csurgó: Füstös – Gebhardt 2, Krecic 3, Krszmancsics 3 (1), Szeitl E. 2, Borsos T. 3, Kovacevic
Csere: Vasvári, Kerkovits 1 (1), Juhász K., Herceg 2, Rotim 1, Schäffer, Gábor 1, Tóth 2, Juhász 1
Vezetőedző: Mariano Ortega
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/2

Így értékeltek a főszereplők

Momir Ilics, a Telekom Veszprém vezetőedzője:

A mérkőzés első húsz percében kevésbé volt hatékony a játékunk. Ezt követően azonban magunkra találtunk. Feljavult a védelmünk és a kapusteljesítményünk is. A futós játékrendszerünknek utóbbiak az alapjai. Büszke vagyok a játékosaimra.

Lukács Péter, a Telekom Veszprém játékosa:

Boldog vagyok a győzelem miatt. Örülök, hogy ismét lehetőséget kaptam a bizonyításra. Azt pedig külön köszönöm az edzőmnek, hogy a hétméteresekhez is odaállított. A jövőben is hasonlóan szeretnél élni az adódó lehetőségekkel.

Mariano Ortega, a Csurgói KK vezetőedzője:

Nagyon jól indítottuk a mérkőzést, támadásban és védekezésben is kimagaslóan teljesítettünk. Idővel azonban elkezdtünk fáradni, a Veszprém pedig azonnal kihasználta a hibáinkat. Mentálisan sajnos nem tudtunk már visszakapaszkodni.

Szeitl Erik, a Csurgói KK játékosa:

Az első felvonás huszadik percéig nagyszerűen kézilabdáztunk. Ezt követően viszont több fontos labdát is eladtunk, a Telekom pedig rendre megbosszulta a hibáinkat. Nem vagyunk azonos súlycsoportban a Veszprémmel, de voltak elkerülhető malőrök a részünkről.

Utolsó módosítás: 2021. szeptember 18. 20:06
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 4. 2021. október 4. 18:00 Veszprém Aréna Fejér-B.Á.L. Veszprém Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2021/2022 3. 2021. szeptember 29. 18:45 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Barca
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 2. 2021. szeptember 23. 18:45 Kielce, Lengyelország Kielce Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 2. 2021. szeptember 18. 18:00 Budapest, Elek Gyula Aréna FTC Telekom Veszprém 27-30
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 1. 2021. szeptember 16. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém PSG 34-31
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 1. 2021. szeptember 9. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Csurgói KK 34-21