Kétgólos hátrányból fordított a Tihany

2021. október 11. 6:04
Kiütéses győzelmekben bővelkedett a Vehir.hu megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulója, a címvédő Tihany és az újonc Zirc összecsapása azonban nagy csatát hozott.

Bajnokok találkoztak Tihanyban a megyei élvonal szombati rangadóján: a címvédő félszigetiek a megyei másodosztályból bajnokként feljutó, a forduló előtt negyedik helyen álló Zircet fogadták. Juhász Dominik és Somogyi Gergő góljaival meglepetésre a vendégek vonulhattak előnnyel a pihenőre (0-2). A bajokságban százszázalékos Tihanyi FC aztán a szünetben rendezte sorait, s Henn Márk lövésével, valamint Király Dávid 63. percben értékesített büntetőjével egyenlíteni tudott, sőt, Horváth Bálint a 84. minutumban a győztes találatot is megszerezte számukra (3-2).

Nagy csatában nyert, továbbra is hibátlan a Tihany (archív fotó)Nagy csatában nyert, továbbra is hibátlan a Tihany (archív fotó)

A többi szombati találkozó viszont meglehetősen egyoldalú küzdelmet hozott: az Ajka Kristály a vendég Magyarpolányt (7-1), a Fűzfő a Csetényt (9-0), a továbbra is veretlen TIAC a Gyulafirátótot (9-1), a Pét pedig a Balatonalmádit ütötte ki (4-1).

Két, ugyancsak tükörsima vendégsiker is született: a Herendre látogató Devecser (0-4) és a Sümegen vendégszereplő Úrkút (0-5) hálója is érintetlen maradt. Ismételten ki kell emelni, hogy az úrkútiak nyolc forduló elteltével sem kaptak gólt a bajnokságban. Gólkülönbségük igencsak imponáló: 40-0!

Vasárnap egy bajnokit rendeztek, amelyen a Szentantalfa két góllal alulmaradt a Várpalota vendéglátójaként (2-4).

Vehir.hu megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság, 8. forduló:

Október 9., szombat:

Tihanyi FC–FC Zirc 3-2 (0-2)
Gólszerzők
: Henn (55.), Király (63. – büntetőből), Horváth B. (84.), ill. Juhász (31.), Somogyi (39.)

Ajka Kristály SE–Magyarpolány SE 7-1 (2-1)
Gólszerzők
: Szabó K. (10., 70., 88.), Szarka (39., 48.), Szedlacsek (64.), Gergócs (69.), ill. Magyar (8. – öngól)

Sümeg VSE–Úrkút SK 0-5 (0-4)
Gólszerzők
: Reizinger (7., 40.), Márton (23.), Bencze (33., 65.)

Fűzfői AK–Csetény SE 9-0 (3-0)
Gólszerzők
: Szabó P. (1., 5. 69. – az elsőt büntetőből), Jánó (25., 77.), Zágor (63., 85.), Siliga (71.), Auerbach (88.)

Herendi PSK–Devecser SE 0-4 (0-1)
Gólszerzők
: Venczel (33.), Keller (63., 73.), Orsós (78.)

TIAC VSE–Gyulafirátót SE 9-1 (4-0)
Gólszerzők
: Tóth M. (5., 38.), Horváth B. (36.), Orbán (39., 77.), Dobján (54.), Mékli (73.), Szabó L. (75., 86. – az elsőt büntetőből), ill. Balta (90.)

Péti MTE–Balatonalmádi SE 4-1 (3-0)