12°C
12°C

Egyetlen gól döntött a tóparti derbin

2021. november 1. 9:52
Hiába szerezte meg a vezetést a vendég Fűzfő, a vendéglátó Balatonalmádi fordított és végül 3-2-re nyert a labdarúgó megyei élvonal hétvégi rangadóján.

Október utolsó hétvégéjén a tizenegyedik fordulójához érkezett a vehir.hu I. osztályú labdarúgó-bajnokság. Az éllovas gárdákra (Úrkút, Tihany) könnyű megmérettetések vártak: előbbi 4-1-re verte a házigazda Csetényt, míg utóbbi 2-0-ra nyert a vendég Szentantalfa ellen.

A Balatonfűzfő almádi vendégjátéka már sokkal izgalmasabbnak ígérkezett. A tóparti rangadó negyedik percében Szabó Patrik góljával fürgén vezetést szerzett a Fűzfő.

Az Almádi azonban egyetlen perc múlva máris válaszolt Kiss találatával. Sőt, a hazai alakulatnak már az első felvonásban összejött a fordítás Burcsik értékesített tizenegyesének köszönhetően (félidei részeredmény: 2-1).

A fordulást követően Kiss megszerezte önmaga második, a Balatonalmádi harmadik gólját. Úgy tűnt, hogy nem esik több találat a tóparti rangadón, ám a kilencvenedikben Auerbachnak sikerült szépítenie (végeredmény: 3-2).

Az összecsapásról készült galériánkat alább megtekinheti.

VEHIR.HU labdarúgó megyei élvonal, 11. forduló:

Október 30., szombat, 14.00

Pét–Herend 9-0 (2-0)
Gólszerzők: Horváth B. (12., 52., 54.), Fodor (21.), Gyurcsek (64.), Tar (70.), Kun (78.), Bóka (80.), Keszthelyi (90.)

Devecser–Ajka 2-7 (1-2)
Gólszerzők: Tisonyai (24.), Keller (62.), ill. Adorján (26., 68.), Szedlacsek (30.), Szabó K. (51.), Szarka (49., 90.), (Cserna 77. - öngól)

Várpalota–TIAC 3-2 (1-0)
Gólszerzők: Papp (30.), Mogyorósi (64.), Csapó (80.), ill. Mészáros (59.), Orbán (82.)

Október 31., vasárnap, 14.00

Csetény–Tihany 1-4 (1-1)
Gólszerzők: Honyacsek (45.), ill. Király (26., 63., 81.), Danó (58. - öngól)

Úrkút–Szentantalfa 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Uj (13.), Kovács G. (88.)

Magyarpolány–Zirc 3-4 (1-3)
Gólszerzők: Bukovics (25.), Móger (53.), Czepek (87.), ill. Somogyi (11.), Kustán (17.), Miskei (21., 82.)

Balatonalmádi–Balatonfűzfő 3-2 (2-1)
Gólszerzők: Kiss (5., 72.), Burcsik (36.), ill. Szabó (4.), Auerbach (90.)

Gyulafirátót–Sümeg 1-4 (0-2)
Gólszerzők: Tímár (52.), ill. Szakonyi (10.), Horváth (21., 68., 86.)