//
Levente, Irén névnap

Legnagyobb riválisát is két vállra fektette a VPSE

2021. november 28. 13:15
A Veszprém Pannon SE két góllal nyert a szintén bajnoki címre hajtó Büki TK otthonában a női kézilabda NB II szombati rangadóján. A bakonyi hölgyek továbbra is hibátlan mutatóval vezetik bajnokságukat.

A női kézilabda NB II észak-nyugati csoportjának első két helyezett csapata találkozott szombaton a 10. fordulóban. A hazai pályán játszó Büki TK célja az volt, hogy esetleges győzelmével két pontra megközelítse az addig veretlen Veszprém Pannon SE csapatát.

A mérkőzés kezdetén láthatóan nyomás volt a hazai csapaton, mert a hetedik percben már 5-0-ra vezettek a vendégek (köszönhetően a nagyon jó napot kifogó Bokor Barbara védéseinek is). Ekkor még hétméterest is lőhetett a 6-0-ért a VPSE, ám a helyzetet Ács kihagyta. Sőt, a bükieknek ebből a helyzetből kontrázniuk is sikerült, a visszazárás közepette Ács Anna pedig megsérült.

Ez megzavarta a veszprémieket: a házigazdának sikerült felzárkóznia (15. perc: 5-6). Egy időkéréssel Némethné Sulyok Erzsébet felrázta a csapatát, majd a 19. percben ismét 5 góllal vezetett a VPSE. Közben Ácsot is „összedrótozták”: az átlövő visszatérhetett a pályára. A vendéglátó próbált kapaszkodni, de Németh két góljával a pihenőre háromgólos előnnyel vonulhatott a Veszprém (félidei részeredmény: 11-14).

Nagy volt a veszprémiek öröme (fotó: VPSE)Nagy volt a veszprémiek öröme (fotó: VPSE)

A második felvonást Németh Kriszta nélkül kezdte a vendégcsapat, mert az első játékrész vége előtt egy ellene elkövetett szabálytalanság során fejsérülést szenvedett a kézilabdázó. A hazaiak a 33. percben fel is zárkóztak egy gólra (14-15). Az ötvenedikhez érkezve azonban sikerült ismét ellépnie a bakonyiaknak, akik ekkor már hat találattal vezettek.

Abban a pillanatban már a győzelem kapujában érezhette magát a VPSE, de a hajrában sikerült egyetlen gólra zárkóznia a vendéglátónak (26-27). A mindössze 15 éves Kiss Kata Sára azonban emberhátrányban is betalált, így a veszprémiek kézben tudták tartani a mérkőzést. A vendégek utolsó gólját Németh szerezte, amelynek köszönhetően a VPSE megőrizte hibátlan mutatóját (végeredmény: 27-29).

A Veszprém Pannon SE az őszi szezon utolsó fordulójában a KK Ajka csapatát fogadja majd a Wartha Vince utcai sportcsarnokban.

Női kézilabda NB II Észak-nyugati csoport, 10. forduló:
Büki TK–Veszprém Pannon SE 27-29 (11-14)
Büki Sportcsarnok. Vezette: Csupor, Tóth.
A VPSE legeredményesebb góldobói: Ács 8, Kiss 6, Németh 5.

Utolsó módosítás: 2022. május 23. 13:16
kézilabda Női kézilabda NB II, Észak-nyugat, 2021/2022 22. 2022. május 21. 16:00 Ajka, Városi Sportcsarnok Ajka VPSE 25-30
kézilabda Női kézilabda NB II, Észak-nyugat, 2021/2022 21. 2022. május 15. 16:00 Veszprém, Munkacsarnok VPSE Bük 26-36
kézilabda Női kézilabda NB II, Észak-nyugat, 2021/2022 20. 2022. május 7. 18:30 Ikrény, Sportközpont VKLSE Győr VPSE 24-29