A produkciók a színház új, HÍD nevű minifesztivál sorozatának részét is képezik, amelyet tavaly ősszel azzal a céllal hívott életre az intézmény, hogy hidat képezzenek a művészeti ágak, valamint az évente megrendezett TÁNC Nemzetközi Kortárs Fesztivál eseményei között, hogy a közönségnek ne kelljen mindig egy évet várni táncos és társművészeteket ötvöző előadásokra.
Az első HÍD programot tavaly novemberben tartották határon túli és itteni alkotók bevonásával, ezúttal pedig a színház, a zene, a tánc, az irodalom összehozására hirdetett programot a színház – mondta el Vándorfi László igazgató a csütörtöki sajtótájékoztatón.
Január 22-én, szombaton Bartók és Ady címmel láthat egy produkciót a közönség, melyben felcsendül Bartók 5. vonósnégyese, illetve Ady Endre novelláit ismerhetjük meg színházi közegben. A Forte Társulat, a Mendelssohn Kamarazenekar, a Lukács Miklós Cimbiózis Trió és a Pannon Várszínház közreműködésével készült előadás eredetileg az Auer-fesztiválon debütált, és a sötétebb tónusok mellett a humor is megjelenik benne.
Másnap Géczi János A napcsíkos darázshoz című kötetét mutatják be, azonban ezúttal sem egy hagyományos versfelolvasó estre kell számítani. A műveket a Forte Társulat, Kovács Attila zongoraművész és a Pannon Várszínház színészei adják elő, így felerősítve a versek tartalmát és hangulatát – tudtuk meg Horváth Csaba koreográfustól, a Forte Társulat alapítójától.
Kováts Péter, a Mendelssohn Kamarazenekar vezetője úgy fogalmazott, fontos, hogy a Veszprémben élők és alkotók között kapcsolat alakuljon ki, lehetőleg olyan, amely mély és tartalmas produkciót is tud eredményezni – úgy érzi, ez most sikerült.
A műsor Varga Richárd, a Veszprém-Balaton 2023 EKF irodalmi és színházi programjainak felelőse szerint is méltó lett a magyar kultúra napjának megünnepléséhez, ráadásul az EKF célkitűzéseihez is kapcsolódik: a klasszikusoktól a kortársig, a nemzetközitől a helyi kultúráig juthatunk el a program révén.