12°C
12°C

Ketten is két medáliát szereztek

2022. február 17. 11:32 // Forrás: VEDAC
Öt érmet nyertek és hét ízben megjavították egyéni legjobbjukat a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) sportolói a Nyíregyházán megrendezett fedett pályás U20-as és U18-as atlétikai országos bajnokságon.

A Nyíregyházi Atlétikai Centrum adott otthont a junior és ifjúsági korosztály fedett pályás magyar bajnokságának. A rangos eseményen a VEDAC szép számú csapattal képviseltette magát.

Kezdjük az U20-asok eredménylistájának ismertetését. Két érmet szerzett Honti Marcell, aki a junioroknál 1500 méteren bronzérmes lett, míg 3000 méteren új egyéni csúccsal második helyen ért célba.Ujhelyi Patrik 60 méter gáton negyedikként végzett.

Honti Marcell - Fotó: VEDACHonti Marcell - Fotó: VEDAC

Magasugrásban Kovács Gábor nagyszerű eredménnyel, megdöntve saját csúcsát, 1.94 méterrel alig maradt le a dobogóról, negyedik helyezést szerzett. Csapattársa Darida Levente tizedik helyezést könyvelhetett el.

A junioroknál Lents Barnabás két számban indult, 400 és 800 méteren egyaránt az ötödik lett.Bálint Gergő ugyancsak két számban állt rajthoz, s mindkét alkalommal túlszárnyalta egyéni legjobbját – 1500 méteren az új egyéni csúcs a kilencedik, míg 3000 méteren a hatodik helyhez volt elegendő.

Szemán Kata - Fotó: VEDACSzemán Kata - Fotó: VEDAC

A nőknél Rédling Renáta 400 méteren nagy csatában az ötödik lett, ugyanitt Bognár Emma 21. lett egyéni legjobbját megfutva. A 800 méteres versenyben két veszprémi is dobogóra állhatott: Rédling Renáta ezüstérmet, Szemán Kata bronzérmet vehetett át. Utóbbi ráadásul 1500 méteren is nagyot alkotott, és ugyancsak felállhatott a dobogóra. Mindkét bronzérem mellé két egyéni csúcsot is felülírt.

Szólnunk kell még Bognár Emmáról, aki 800 méteren szintén ott volt a legjobbak között, és a 11. helyen végzett.

Eredmények

U20. Férfi. 1500: 3. Honti Marcell 4:06.67. 3000: 2. Honti Marcell 8:55.89. 60 méter gát: 4. Ujhelyi Patrik 9.34. Magasugrás: 4. Kovács Gábor 1.94, 10. Darida Levente 1.75.

U18. Férfi. 400: 5. Lents Barnabás 52.65. 800: 5. Lents Barnabás 2:00.72. 1500: 9. Bálint Gergő 4:35.96. 3000: 6. Bálint Gergő 9:33.89. Női. 400: 5. Rédling Renáta 60.21, 21. Bognár Emma 65.93. 800: 2. Rédling Renáta 2:18.58, 3. Szemán Kata 2:18.79, 11. Bognár Emma 2:29.72. 1500: 3. Szemán Kata 4:49.83