//
Annamária névnap

Liga Kupa: kétgólos előnyben a Fejér-B.Á.L. Veszprém

2022. március 1. 21:15
A bajnokságban aratott szombati győzelme után kedden a Liga Kupában is legyőzte a Kecskemét gárdáját a Fejér-B.Á.L. Veszprém kézilabdacsapata.

Sokáig emlékezetes marad a „kis Veszprém” szombati bajnoki győzelme az újonc Kecskemét ellen, amelyen Fazekas Gergő utolsó másodperces gólja döntött. Kedd délután ismét találkoztak a felek, méghozzá a harmadik számú sorozat, a Liga Kupa negyeddöntőjének első felvonásán.

Érdekesség, hogy a bakonyiak kispadján Tombor Csaba vezetőedző helyett Éles József foglalt helyet. Az okokról szerettük volna megkérdezni a klubtulajdonost, de cikkünk megjelenéséig nem tudtuk elérni.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, akik a 9. percben még vezetni tudtak (3-4). A Veszprém aztán fordított, s a játékrész kétharmadához érve már négygólosra hizlalta előnyét (13-9). A folytatásban is őrizte előnyét a vendéglátó, de nem megnyugtató előnyt nem tudott szerezni.

Olyannyira, hogy a 37. percben feljöttek egyetlen gólra az alföldiek (20-19). Egyenlíteni viszont nem tudott a rivális, sőt, tízzel a vége előtt már öt volt közte (28-23). Úgy tűnt, hogy a mieink jelentős előnyre tehetnek szert a jövő keddi visszavágó előtt, hiszen már hattal is mentek (32-26), a végén azonban zsinórban négyet lőtt a Kecskemét.

Férfi kézilabda Liga Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Fejér-B.Á.L. Veszprém–Kecskemét 32-30 (17-13)
Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok, 40 néző. Vezette: Fekete, Tóth
Veszprém: Borbély, Miklós – Somogyi 1, Szmetán P. 2, Hári 3 (2), Éles B. 3 (1), Fazekas G. 7, Kristóf 1, Seregi 1 (1), Tóth J. 2, Széles 8, Bugyáki, Vajda 4. Edző: Éles József
Kecskemét: Szél, Deményi – Mazák 1, Horváth A. 1, Sipeki 1, Csordás, Országh 7, Simon B. 5, Karai 1, Szeverényi, Szrnka 4, Vetési 5, Menyhárt 5 (4). Edző: Bencze József

Utolsó módosítás: 2022. május 29. 21:09
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 26. 2022. május 29. 19:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Fejér-B.Á.L. Veszprém FTC 28-32
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 25. 2022. május 21. 19:00 Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok Csurgó Fejér-B.Á.L. Veszprém 30-28
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 24. 2022. május 15. 19:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Fejér-B.Á.L. Veszprém Tatabánya 33-31